Opět o čtyři. Čeští junioři porazili sousední Slováky i podruhé

 

Přesilovky. Přesně ty ve dvou posledních zápasech české juniorské reprezentace sehrály velkou roli v podobě obhájené výhry. Zatímco v předchozím duelu proměnili svěřenci kouče Karla Mlejnka hned tři početní výhody, v nedělním střetnutí zvyšovali gólem v přesilovce na 2:0, po němž následovaly ještě další dvě trefy, z toho jedna ještě v téže třetině. Krom toho se na vítězství výrazně podílel i brankář Nick Malik, který udržel nulu.

B R N O – Svižný průběh. Takhle vypadal začátek přátelského utkání mezi českým juniorským výběrem a tím slovenským. Neuběhlo ani pět minut, když lapačku gólmana Nicka Malíka otestovala střela protivníka z pravého místa. Ani ne o 20 vteřin později se ale kotouče zmocnil forvard Adam Raška, který poslal puk teprve šestnáctiletému Davidu Jiříčkovi. Rodák z Klatov vypálil od modré, a díky špatnému výhledu brankáře Eugena Rabčana se kotouč zastavil až v síti. Po pěti minutách se domácí střídačka radovala znovu. Tentokrát přesně mířil útočník Pavel Novák, jenž proměnil čtvrtou přesilovou hru v posledních dvou zápasech. Jeho průměr aktuálně činí gól na zápas. Více než pět minut před koncem prvního dějství vedli čeští hokejisté už 3:0. Centr Jaromír Pytlík přihrál forvardu Michalovi Teplému, který uklidil puk do odkryté klece.

V polovině duelu zasadili hokejisté se lvem na dresu poslední hřebík do rakve soupeře. Michal Teplý vzal na sebe pro změnu roli asistenta, když poslal do samostatného úniku útočníka Marcela Barinku. Devatenáctiletý centr následně kotouč dopravil do branky pomocí blafáku do bekhendu.

Hned na začátek závěrečného dějství se puku zmocnil po vypíchnutí křídelník Ján Lašák, který se s ním hnal do útoku. Syn mistra světa z roku 2002 ale na Malíka nevyzrál, a tak další potomek bývalého hokejisty, tentokrát bývalého obránce a držitele olympijské bronzové medaile z roku 2006 Marka Malíka, jen potvrzoval, že si nedělní čisté konto zaslouží. V závěrečné dvacetiminutovce už pak nepadla ani jedna branka, a tak domácí junioři dokázali potvrdit páteční výhru konečným stavem 4:0.

 

Branky a nahrávky: 6. Jiříček (Raška), 11. Novák (Barinka, Svozil), 14. Teplý (Pytlík), 29. Barinka (Teplý)

Česko: Malík (Bednář) – Kubíček (A), Kučeřík, Haš, Svozil, Poizl, Klikorka, Jiříček, Suhrada – Novák, Myšák (C), Raška (A) – Teplý, Pytlík, Koffer – Barinka, Najman, Mužík – Pšenička, Vitouch, Jindra

Slovensko: Rabčan (Latkóczy) – Stacha, Golian, Mudrák, Fatul, Turan, Petrovický, Beňo, Gajdoš – Čajkovič, Turanský, Kolenič – Melcher, Jellúš, Valigura – Lašák, Kašlík, Chromiak – Jendek, Slafkovský, Krajč

Rozhodčí: Hradil, Pešina – Šimánek, Zíka

Autor: Petr Luzar

Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *