Souhrn série Philadelphia Flyers – Montreal Canadiens 4:2

(foto: nhl.com)

1. ZÁPAS
Philadelphia Flyers – Montreal Canadiens 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Do utkání vlétla aktivněji Philadelphie, i díky tomu v 9. minutě skóroval Jakub Voráček, který poslal Flyers do vedení. Ve druhé třetině srovnal Montreal na 1:1 zásluhou přesilovkové trefy Shea Webera. Ze srovnávacího gólu se Canadiens radovali pouze 16 vteřin, poté udeřil Joel Farabee, který si připsal vítěznou branku. Ve zbytku zápasu už kralovali muži v maskách Carter Hart a Carey Price.

2. ZÁPAS
Philadelphia Flyers – Montreal Canadiens 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)

Po prvním utkání musel opustit bublinu trenér Montrealu, Claude Julien, na jeho místo se tak dostal asistent Kirk Muller. Na hráčích Canadiens ale nebyla tato změna vůbec znát. Už ve druhé minutě vstřelil svůj první gól v letošním play off slovenský útočník Tomáš Tatar, během několika minut ho následoval Jesperi Kotkaniemi a Habs šli do kabin s dvougólovým náskokem. Na začátku druhé třetiny opět pálil přesně Tomáš Tatar. Hra se začala pomalu srovnávat a Philadelphie se dostávala do slušných šancí, proti nim ale stál Carey Price. Ke konci třetiny skóroval ještě Joel Armia, který vyhnal z brány Philadelphie Cartera Harta. V poslední části si připsal druhý gól utkání také Jesperi Kotkaniemi, Philadelphia se netrefila ani jednou a Carey Price si připsal druhou nulu v letošním play off.

3. ZÁPAS
Montreal Canadiens – Philadelphia Flyers 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Tento zápas by se dal shrnout poměrně jednoduše, klíčovou roli v něm hráli gólmani a obrany. Jedinou branku utkání jsme mohli vidět v úvodu první třetiny, sám Jakub Voráček při její oslavě nejspíš netušil, že bude také poslední a vítězná. Carter Hart se po neúspěchu v minulém zápase vrátil mezi tři tyče a předvedl stoprocentní výkon.

4. ZÁPAS
Montreal Canadiens – Philadelphia Flyers 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Další vyrovnaný zápas v této sérii vyzněl lépe pro Flyers. V první třetině otevřel skóre Michael Raffl, ve druhé zvyšoval Phillipe Myers, víc branek v tomto utkání nepadlo. Skvělý výkon předváděl gólman Carter Hart, který chytil všech 29 střel, které mířily na jeho branku, dvaadvacetiletý muž v masce se tak stal druhým nejmladším brankářem v historii ligy, který v play off vychytal 2 nuly po sobě.

5. ZÁPAS
Philadelphia Flyers – Montreal Canadiens 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)

Po několika utkáních, kdy se předvedli brankáři obou celků jsme konečně viděli góly na obou stranách. Skóre zápasu otevřel Joel Armia, který vstřelil gól v oslabení. Ve druhé třetině si vzal slovo Jakub Voráček, který během bezmála pěti minut slavil dva góly. Do konce druhé třetiny jsme mohli vidět dva góly na straně Canadiens, kteří šli do vedení 3:2. V jedenácté minutě třetí třetiny padl na každé straně jeden gól, výhru Montrealu stvrdil trefou do prázdné branky Phillip Danault. Habs se tak alespoň pro tentokrát zachránili a vynutili si další střetnutí.

6. ZÁPAS
Montreal Canadiens – Philadelphia Flyers 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Další utkání začala aktivněji Philadelphie, která po šesti minutách vedla už 2:0 díky gólům Povorova a Hayese. V první přesilovce Habs udeřil Nick Suzuki. Během druhé třetiny se dostali Flyers opět do dvoubrankového vedení díky přesné střele Raffla, poté opět přesně střílel Suzuki. Ve třetí třetině Philadelphii podržel Carter Hart a nedal Montrealu šanci srovnat stav utkání ani série. Flyers tak postoupili do čtvrtfinále bojů o Stanley Cup, které sehrají proti New Yorku Islanders.

Česko-slovenská stopa v sérii:
Jakub VORÁČEK 4+4 (Philadelphia Flyers)
Tomáš TATAR 2+0 (Montreal Canadiens)

Nejlepší střelci série:
Jakub VORÁČEK – 4 góly (Philadelphia Flyers)
Joel ARMIA – 3 góly (Montreal Canadiens)
Nick SUZUKI – 3 góly (Montreal Canadiens)

Brankáři v sérii:
Carey PRICE (Montreal Canadiens) – 6 zápasů, 11 obdržených gólů, úspěšnost zákroků 91,91 %
Carter HART (Philadelphia Flyers) – 6 zápasů, 11 obdržených gólů, úspěšnost zákroků 93,75 %
Brian ELLIOT (Philadelphia Flyers) – 1 zápas, 1 obdržený gól, úspěšnost zákroků 83,3 %

Like

2 komentáře k „Souhrn série Philadelphia Flyers – Montreal Canadiens 4:2“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *