Souhrn série Vancouver Canucks – St. Louis Blues

foto: nhl.com)

1. ZÁPAS
St. Louis Blues – Vancouver Canucks 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
V první třetině dokázaly oba týmy využít přesilovou hru, ve druhé třetině jsme nadále sledovali vyrovnanou bitvu. Nejdříve se Canucks dostali do vedení, opět v přesilové hře zásluhou Eliase Petterssona, avšak obhájci Stanley Cupu znovu dokázali srovnat. Ve třetí třetině převzali tempo hry Canucks, vstřelili 3 branky a rozhodli o svém prvním vítězství ve skupině.

2. ZÁPAS
St. Louis Blues – Vancouver Canucks 3:4 po prodl. (0:1, 1:1, 2:1 – 0:1)
Ve většině toho duelu byli St. Louis lepším celkem, avšak po většinu zápasu museli skóre dotahovat. Vancouver vedl 3:1, ale Blues díky dvěma trefám ve třetí periodě, zejména té sedm sekund před koncem, dotáhli zápas do prodloužení. V něm měl šanci rozhodnout David Perron, ale Markström jeho pokus i dorážku fantastickými zákroky zlikvidoval. Na druhé straně v 66. minutě rozhodl střelou mezi betony Bo Horvat.

3. ZÁPAS

Vancouver Canucks – St. Louis Blues 2:3 po prodl. (0:0, 2:2, 0:0 – 0:1)
V první třetině jsme branku neviděli, avšak Blues byli více nebezpečným týmem. Hned ve druhé minutě prostřední části využil přesilovou hru J.T. Miller a Canucks vedli. Ve 29. minutě srovnal šikovnou tečí obránce Justin Faulk. Dvě minuty před přestávkou dokonce strhli vedení na svou stranu hokejisté Blues, ale Canucks dokázali bleskově odpovědět. Ve třetí části jsme branku i přes několik slibných šancí Blues neviděli, a tak muselo rozhodnout prodloužení. V něm ujel všem hráčům Canucks Brayden Schenn a střelou pod horní tyč rozhodl o první výhře Blues v sérii.

4. ZÁPAS
Vancouver Canucks – St. Louis Blues 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
V první části měli navrch hráči Blues, proměnit však dokázali jen jednu šanci, a tak odcházeli hráči do šaten za stavu 0:1, V prostředí části jsme viděli mnohem více gólů. Nejprve Vancouver srovnal, ale vedení na stranu Blues vrátil druhým gólem v zápase Ryan O’Reilly. Poté měli Canucks znovu šanci vyrovnat v přesilové hře, jenže ji nevyužili a sami o chvilku později inkasovali. Od té doby byli hráčii Blues lepším celkem na hřišti a vedení si pohlídali až do konce zápasu.

5. ZÁPAS
St. Louis Blues – Vancouver Canucks 3:4 (2:1, 1:3, 0:0)
Hráči Blues mohli být po první části spokojeni více, dokázali vstřelit dvě branky a byli lepším týmem na hřišti. Jenže Canucks díky skvělé druhé třetině, ve které vstřelili tři branky skóre zápasu dokázali otočit a výsledek si pohlídali až do samotného závěru – první matchball.

6. ZÁPAS
Vancouver Canucks – St. Louis Blues 6:2 (1:0, 3:0, 2:2)
Vancouver byl na začátku zápasu aktivnějším celkem, avšak vytěžil jen jednu branku. Blues měli také své šance, díky dvěma přesilovkám, jenže gól vstřelit nedokázali. Ve druhé třetině zaznamenal Vancouver tři trefy v rozmezí 6 minut a vyhnal Jordana Binningtona z branky. Ve třetí části nejdříve vstřelili gól naděje hráči Blues, jenže Canucks vzápětí odpověděli a nadále kontrolovali stav zápasu a zaslouženě si došli pro vítězství.

Konečný stav série Vancouver Canucks – St. Louis Blues 4:2

Česko-slovenská stopa v sérii:
Na soupiskách týmů není žádný český ani slovenský hokejista.

Nejlepší střelci série:
J. T. Miller (Vancouver Canucks) – 5 gólů
Bo Horvat (Vancouver Canucks) – 4 góly
Tyler Motte (Vancouver Canucks) – 4 góly

Brankáři v sérii:
Jordan Binnington (St. Louis Blues) – 3 zápasy, 13 obdržených gólů, úspěšnost zákroků 79,68 %
Jake Allen (St. Louis Blues) – 4 zápasy, 8 inkasovaných gólů, úspěšnost zákroků 90,19 %
Jacob Markström (Vancouver Canucks) 6 zápasů, 16 inkasovaných gólů, úspěšnost zákroků 92,99 %

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *