Češi vstoupili do turnaje vítězně přesvědčivou výhrou nad Švédy

(foto: ceskyhokej.cz)

Dnes jsme viděli souboj mezi Českem a Švédskem na finském Karjala Cupu! Domácí měli zprvu problém dostat se ke kotouči, to se jim podařilo až ve třetí minutě, kde získali parádní gólovou šanci, kterou se jim bohužel nepodařilo proměnit. V jedenácté minutě přišlo první vyloučení na straně domácích, za hákování odešel na trestnou lavici Jakub JEŘÁBEK. Švédům se však přesilovou hru nepodařilo využít. V sedmnácté minutě utkání čekal trest i hostující tým. Česko tuto výhodu na rozdíl od soupeře využilo, první gól dává Filip HRONEK už po pár vteřinách přesilovky. Následný gól, který dává v devatenácté minutě Hynek ZOHORNA, taktéž padl v přesilové hře.
V páté minutě druhé třetiny jsme téměř viděli gól hostujícího týmu. Kotouč sice překonal českého brankáře, avšak trefil pouze horní tyčku. Sedmá minuta přinesla další branku pro domácí tým. Střelou z první, po přihrávce Šimona STRÁNSKÉHO, se podařilo vsítit puk Jakubovi GALVASOVI. Český tým měl několik dalších šancí, které se jim bohužel nepodařilo proměnit.
Poslední část zápasu odstartovali lépe hosté, kteří potřebovali pouze necelé dvě minuty ke snížení stavu. Max FRIBERG si kotouč zpracoval a vstřelil ho přímo za záda Patrika BARTOŠÁKA. Hráči v žlutých dresech jsou po tomto gólu nabuzeni, Češi však odolávají tlaku. Ani v oslabení domácího týmu se nedaří Švédům skórovat. Pokouší se i o hru bez brankáře, ale marně. Česko získává první tři body do tabulky. Utkání končí výsledkem 3:1.

Česko: Bartošák (Hrachovina) – Jeřábek (A), J. Galvas, Mozík, Klok, Hronek (A), Moravčík, Kubíček – H. Zohorna, T. Zohorna (C), A. Nestrašil – Lenc, O. Roman, Ordoš – Koblížek, Špaček, Smejkal – Myšák, Červený, Š. Stránský – Pytlík.

Švédsko: Rubin (Ersson) – Nyberg, Sellgren, Hansson, Norlinder, Backström, Ollas Mattsson – Lindqvist, Nilsson, Dahlén – Zaar, L. Andersson (C), Bristedt – Berggren, Wingerli, Wedin – Friberg (A), Ölund, Sylvegard (A).

Rozhodčí: Brander, Brännare – Pekkala, Thomann.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *