Omlazená sestava na ruskou dvacítku nestačila, mladíci sborné slaví velký úspěch

(foto: hokej.cz)

Čeští hokejisté vítězství v turnaji Karjaly neobhájili. Ve třetím zápase nestačil na ruské juniory tým složený z mladých hráčů. Rusové otevřeli skóre na konci první třetiny, dvě branky pak přidali v části druhé. Češi i přes velké šance nedokázali puk propasírovat za záda Askarova ani jednou a skóre se tak zastavilo na konečných 3:0 pro Rusko. Výběr Ruska poskládaný z mladíků, kteří se představí na nadcházejícím Mistrovství světa juniorů v Edmontonu, tak zvítězil v celém turnaji a může slavit velký úspěch.

Mužstvo vedené Filipem Pešánem vstoupilo do souboje velmi aktivně. Už ve druhé minutě se Šimon Stránský dostal osamocený před ruského brankáře a trefil tyč! Češi pokračovali v dobrém výkonu i v dalších minutách, ale větší šanci jsme neviděli. Ani vyloučení Semjona Čisťakova v 11. minutě českému výběru nepomohlo, Rusové oslabení přečkali bez větších problémů. Dvě a pul minuty před koncem první části přišlo první vyloučení na druhé straně, za hákování zamířil na trestnou lavici Rudolf Červený. Netrvalo dlouho a Rusové početní výhodu proměnili. Zprava vyslal ránu Činachov, po jeho střele se puk odrazil na opačnou stranu, kde už neměl těžkou práci Rodin Amirov – 0:1.

Krátce po pauze mezi třetinami svěřenci Larionova po kombinaci v útočném pásmu navýšili své vedení. Z hole Safonova mířila přihrávka na pravou stranu, tam byl připraven Jegor Činachov, který měl dost času na to, aby si puk srovnal na holi a poslal ho přesně k pravé tyči – 0:2! Vyloučení Michaela Špačka ve čtyřiadvacáté minutě přineslo pouze velkou příležitost pro Šimona Stránského. Útočník finského Jokeritu se podruhé dostal do samostatného úniku, tentokrát Askarov pohotově zasáhl betonem. V čase 26:44 následovalo další vyloučení na české straně za nedovolené bránění Davida Jiříčka. Češi početní nevýhodu ubránili, ale deset vteřin po návratu Jiříčka inkasovali potřetí. Podkolzin vybojoval kotouč u hrazení, odkud ho prudce nahodil Jegor Afanasjev na branku Paříka, který ránu od mantinel vůbec nečekal – 0:3! Poslední možnost v prostřední periodě měl omlazený kádr české reprezentace. Po tvrdé střele z pravého kruhu však podruhé Askarova zachránila branková konstrukce.

Závěrečná třetina startovala velkou šancí Myšáka. Ten se dostal do samostatného úniku, na poslední chvíli mu jeden z ruských obránců nadzvedl hůl a osmnáctiletý forvard tak nezakončil ideálně. V druhé části třetího dějství začaly českým hráčům docházet síly. Lukáš Pařík se deset minut před závěrečnou sirénou blýskl zákrokem proti střele Arsenije Gricjuka. V následujících deseti minutách už žádný zvrat v utkání nepřišel a ruská dvacítka si zaslouženě došla pro vítězství.

Česko – Rusko 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 19. Amirov (Činachov, Čajka), 21. Činachov (Safonov), 29. Afanasjev (Podkolzin, Muchamadullin). Rozhodčí: Vikman, Kova – Sormunen, Niittylä. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1.

Sestavy:

Česko: Pařík – Kubíček, J. Galvas, Jiříček, Moravčík, Hronek, Svozil – Koblížek, Špaček, Smejkal – Ordoš, Červený, Š. Stránský – P. Novák, Myšák, Raška – Teplý, Pytlík, Koffer.

Rusko: Askarov – Muchamadullin, Čisťakov, Čajka, Sedov, Kirsanov, Šechovcov, Byčkov – Grošev, Safonov, Činachov – Afanasjev, Chusnutdinov, Podkolzin – Gricjuk, Baškirov, Amirov – Spiridonov, Zlodějev, Mingačjov – Bardakov.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *