Vydařený start slovenské dvacítky! Na úvod MSJ si poradila se Švýcary

(foto: hokej.cz)

Slovenští mladíci zvládli začátek šampionátu v Edmontonu na jedničku. V hale Olejářů sehráli vyrovnané utkání se Švýcary. Díky velké obětavosti a vytrvalosti nakonec svěřenci trenéra Petrovického vybojovali cenné tři body. Brankáři obou výběrů zavřeli prostor tří tyčí, o vítězství Slovenska rozhodl jediným gólem utkání ve třetí třetině útočník Roman Faith.

Hned na začátku se dostali do obrovské šance mladíci Švýcarska. Po rychlém útoku střílel z levé strany Fust, jeho střela naštěstí pro Slováky pouze orazítkovala tyč. O minutu později přišlo první vyloučení. Za krosček zamířil na trestnou lavici Nathan Vouardoux. Slovenští se propracovali k několika střelám, které ale pro brankáře Fattona nebyly příliš nebezpečné.

Junioři ze země helvétského kříže v první třetině nabídli soupeřovi další dvě početní výhody. V té první si Slovensko vypracovalo tlak v útočném pásmu, to ale na vstřelení úvodní branky nestačilo. Následné vyloučení přišlo na konci prvního dějství, kde už Slovenští nic nestihli.

Druhá perioda začala zkrácenou početní výhodou Slovenska. Ani v té jsme velkou příležitost neviděli. Naopak přišla gólová šance na druhé straně. Bottini se dostal k dorážce před Latkóczym, ale nedokázal ideálně trefit rychlý kotouč.

Zhruba v polovině souboje mohli skóre otevřít slovenští junioři. V úniku dva na jednoho zakončoval z blízkosti Mrázik. Skvělým zákrokem se blýskl Faltton, jenž pohotově proti pokusu z blízka zasáhl. Tři vteřiny před koncem prostřední dvaceminutovky přišlo vhazování v útočném pásmu Švýcarska. Domácí odvolali brankáře, stříleli ze středu pole, ale první gól nepřišel.

Závěrečná třetina pokračovala ve stejném duchu. Oba ochránci svatyně nechtěli inkasovat první branku turnaje. To se změnilo až v 55. minutě. K odraženému puku se před švýcarským gólmanem dostal Roman Faith, pro kterého už nebylo těžké dostat kotouč do sítě a vstřelil tak první branku mistrovství – 0:1.

Po vstřelené brance přišlo další vyloučení. Za vrážení na hrazení dostal osobní trest 2 + 10 minut do konce Samuel Kňažko. Švýcarsko se tři minuty před závěrečnou sirénou dostalo do ohromné šance, Baragano zakončoval z levé strany do téměř odkryté branky. Hrdina zápasu Latkóczy ale vystavil švýcarskému hráči semafor, roztáhl se v brankovišti a zamezil vyrovnání.

Na konci utkání Švýcaři odvolali brankáře. Dvacet vteřin před koncem pak přišlo vyloučení na obou stranách, po kterém už žádná možnost na změnu skóre nepřišla.

Švýcarsko – Slovensko 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 55. Faith (Nemec, Mrázik) Rozhodčí: Lawrence, Sandlak – Chaput, Harris. Vyloučení: 6:4. Bez využití. Nejlepší hráči: Thibault Fatton – Šimon Latkóczy.

Sestavy

Švýcarsko: Fatton – Chanton, Baragano, Fiedler, Meier, Vouardoux, Pezzullo, Guggenheim, Delémont – Knak, Canonica, Bottini – Biasca, Allenspach, Fust – Schläpfer, Marchand, Hofer – Dähler, Derungs, Jobin.

Slovensko: Latkóczy – Mudrák (A), Golian, Bečár, Kňažko, Nemec (A), Stacha, Turan (C) – Faith, Jellúš, Mrázik – Chromiak, Myklukha, Slafkovský – Sojka, Kašlík, Mešár – Kolenič, Jendek, Eliaš – Jedlička.

 

Like

28 komentářů k „Vydařený start slovenské dvacítky! Na úvod MSJ si poradila se Švýcary“

Komentáře jsou uzavřeny.