Vysoká výhra nad Rakouskem a postup do čtvrfinálé šampionátu!

 

(foto: isport.cz)

Čeští junioři slaví postup do čtvrtfinále! V druhé části zápasu si s chutí zastříleli a porazili rakouský výběr vysoko 7:0.

Od první třetiny český tým výrazně ohrožoval rakouskou bránu. Rakouského brankáře Wraneschitze se však překonat nepodařilo. Naopak Mick Malík musel řešit nebezpečné výpady devítky letošního draftu Marca Rossiho. Do větších šancí se čeští hokejisté dostali až v druhé polovině třetiny, kdy rychlou střelou od kruhu prověřil gólmana jakub Rychlovský a v zápětí po pěkné dorážce Jana Myšáka rakušané narychlo vyhazovali přes všechna pásma na zakázané uvolnění. Češi odstřelovali rakouskou bránu zatím bez gólové radosti. V 15. minutě však přišla zatím největší rakouská šance po chybě Karla Klikorky. V situaci dva na jednoho vystřelil Hochegger a Harnich už nedokázal tečovat. Nick Malík měl kotouč pod kontrolou. Po faulu Marca Rossiho na Davida Vitoucha mohl český výběr využít první přesilovku v zápase. Nicméně se ukazuje, že přesilovky nebudou silnou zbraní českého týmu, protože za celé dvě minuty se nedostali k zakončení. Ani střela Michala Teplého, či dorážka Davida Jiříčka neskočila v rakouské brance a první třetina tak skončila bez gólu. Češi přestříleli Rakousko 15:6.

Ihned po začátku druhé třetiny byl Nick Malík pod tlakem, kvůli špatné rozehrávce. Peeter se ocitl úplně sám před naším brankářem a ve výrazné gólové šanci naštěstí selhal a jeho nebezpečný bekhendový blafák skončil těsné mimo bránu. Druhá třetina měla rychlé tempo a šance přicházely na obou stranách. Oba brankáři však předvedli skvělé zákroky a do poloviny druhé třetiny byl stav stále 0:0. První česká radost v utkání přišla ve 27. minutě po střele obránce Šimona Kubíčka. Hraniční situaci v brankovém pásmu posoudili rozhodčí ve prospěch českého týmu a gól tedy platil. Asistenci si připsali Adam Raška a David Vitouch. Na české straně bylo pár nepřesností v rozehrávkách, ale rakušané na to nestačili zareagovat a Nick Malík nebyl výrazně ohrožen. Ve 33. minutě se český tým mohl radovat podruhé! Celá situace musela být znovu prověřena videem, ale nakonec byla dorážka Martina Langa uznána a český výběr vedl 2:0. Rakušané se po dlouhé době dostali do našeho obranného pásma a prověřili tak Nicka Malíka, který však nezaváhal. Češi začali v zápase dominovat a rakušané se nezmohli na odpověď. Ve 39. minutě připravil Jan Myšák krásné zakončení pro Martina Langa a ten pálil opět přesně. Český tým se tak dostal do tříbrankového vedení. V přečíslení tři na dva češi předvedli perfektní akci a Filip Přikryl skóroval do odkryté brány. Čeští mladíci šli do kabiny s velmi příznivým skóre.

Začátek třetí třetiny opět patřil našim hráčům. Už ve 42. minutě se prosadil Pavel Novák a češi už vedli 5:0. Rakušané se pokoušeli o průnik do našeho obranného pásma, velké úspěchy však nezaznamenali a lvíčata naopak vystřelila pětkrát víc střel na rakouského brankáře. Párkrát se podařilo ohrozit Malíka. Například Peeters předvedl ostrou střelu od kruhů, ale nepřineslo to žádný úspěch. Wraneschitz odolával dalším nebezpečným střelám až do 57. minuty. Z pozice pravého obránce vypálil tvrdou střelu nejmladší člen našeho výběru David Jiříček a rakouský obránce Jonas Kutzer to nešťastně tečoval do vlastní brány. Čeští junioři měli drtivou koncovku a v poslední minutě ještě se střelou neváhal Jan Myšák a kotouč úspěšně uklidil za rakouského brankáře. Češi můžou slavit postup do čtvrtfinále!

Rakousko nemělo moc nebezpečných šancí v zápase a Sebastian Wraneschitz musel celkově vychytat 61 střel. Na druhé straně hřiště musel Nick Malík zasahovat pouze patnáctkrát. Česká lvíčata čeká 3.1. 2021 velice těžký zápas o postup do semifinále s hvězdami nabitým výběrem Kanady. Postarají se naši junioři o překvapení?

Česká republika – Rakousko 7:0 (0:0, 4:0, 3:0)

Vstřelené branky: 27.Kubíček (Raška, Vitouch), 33.Lang (Haš, Svozil), 39.Lang (Myšák, Kubíček), 40.Přikryl (Mužík, Beránek), 42.Novák, 57.Jiříček (Vitouch, Novák), 60.Myšák (Lang, Teplý).

Hráč utkání:

Česko: Martin Lang

Rakousko: Sebastian Wraneschitz, Luis Lindner a Marco Rossi

Úvodní sestavy:

Česko: N. Malík (Pařík) – Kučeřík (A), Kubíček, Svozil, Haš, Klikorka, Jiříček, Suhrada – Lang, Teplý, Myšák (C) – P. Novák, Vitouch, Raška – Přikryl, Beránek, Mužík – Najman (A), Rychlovský, Koffer.

Rakousko: Wraneschitz (Brandner) – Lindner (A), Necesany, Wimmer, Pfeffer, Posch, Pallierer, Kutzer – Kasper, Peeters, Rossi (C) – Hochegger, Harnisch (A), Thaler – Tschofen, Böhm, Wallner – Krainz, Unterweger, van Ee – Pauschenwein.

Rozhodčí: Garon, Kowalski – Foster, McGowan.

Like

2 komentáře k „Vysoká výhra nad Rakouskem a postup do čtvrfinálé šampionátu!“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *