Češi se ve čtvrtfinále ukázali, v Kanadě nešetří chválou!

(foto: IIHF.com)

Kanadská dvacítka byla po skupinové fázi, kdy neztratilani bod a pyšnilse skoré 33:4, značně namotivována obhájit titul z minulého roku. Ve čtvrtfinálových bojích však narazilna výběr z Česka. Tento duel sice Kanada ovládla 3:0, ale v žádném případě to pro ni nebylo jednoduché. Ihned po zápase byl náš výkon zámořskými příznivci hokeje velmi vyzdvihován. 

Ani hlavní trenér javorových listů André Tourigny nešetřil vlídnými slovy. Oceňoval například urputnost a tvrdost, kterou se čeští junioři prezentovali. Dokonce přiznal, že z vývoje hry a nelehké situaci na kluzišti byl celý jeho tým trochu frustrován. Po dvou gólech si všichni mysleli, že vzdor českého týmu pomalu zeslábne, ale opak byl pravdou. Tourigny potvrdil, že to byla těžší zkouška, než čekali. 

Celkově český hokej je v posledních letech oceňován spíše za neústupnost a nasazení než za hokejové dovednosti. A jinak tomu nebylo ani s naší dvacítkou. Veškerá chvála se týkala spíše bojovnosti a týmového duchaZkrátka Češi nemají tolik talentovaných hráčů, ale mají srdce, a proto jsou zdatnými soupeři. Největší nedostatky našeho týmu vidí kanadští novináři v málo nebezpečném útoku a ve zbytečných chybách u vlastní branky. 

Čeští mladíci však v utkání znovu dobře aplikovali způsob hry, který je zdobil proti Rusku. Ve čtvrtfinále si zasloužili alespoň 1 gól. Stačí se podívat na zápasové statistiky. Vždyť Česko bylo prvním týmem na MSJ, který nejen přestřílel Kanadu, ale také vyslal více než dvacet střel na branku. 

Není se tedy čemu divit, že jako rozdílového hráče celého zápasu vidí zámořští novináři brankáře Devona Levie. Ten pochytal všech 29 českých střel a skvělými zákroky výrazně pomohl kanadskému celku k vítězství. 

Like

Jeden komentář k „Češi se ve čtvrtfinále ukázali, v Kanadě nešetří chválou!“

 1. DOMAIN SERVICES EXPIRATION NOTICE FOR milujemehokej.com

  Domain Notice Expiry ON: Jan 19, 2021

  We have not received a settlement from you.
  We’ve attempted to call you yet were unable to contact you.

  See: https://bit.ly/39CV11W

  For information and to post a discretionary settlement for your domain website solutions.

  011920210649583753688578798milujemehokej.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *