Třinecká krize! Trápení už devět zápasů v řadě

(foto: hcocelari.cz)

Třinec momentálně figuruje na druhém místě TEHL, Mladá Boleslav s Plzení však ztrácí už jen jeden bod a při současné výkonnosti Ocelářů, budou brzy v tabulce před nimi. Třinec už prohrál od 15.12. 2020 sedm z devíti zápasů. A jediné dvě výhry nebyly v základní hrací době. Podobně špatné serie zaznamenal třinecký klub již dříve. V sezonách 1995/96 a 2004/05 to bylo dokonce 12 zápasů bez výhry. Devět prohraných utkání v řadě zaznamenali také v sezonách 2001/02, 2007/08 a 2011/12.

Kde je problém? Může za zhoršení herního projevu odchod některých důležitých útočníků jako byl Filip Zadina a Lukáš Jašek do zámoří? Filip Zadina byl určitě klíčovým hráčem. Za 17 zápasů připsal 14 bodů a Lukáš Jašek za 19 utkání 12 bodů. Útok Ocelářů není vůbec špatný. Matěj Stránský vévodí žebříčku střelců. Nicméně zbytku týmu chybí přesná muška. Počet střel není nijak nízký, nicméně se nejedná o nebezpečné šance pro gólmany, proto dali Oceláři v 9 zápasech jen 15 gólů a obdrželi jich 27. Do San José se také přesunul brankář Josef Kořenář a v bráně se tedy střídá duo Kacetl – Štěpánek. Jakub Štěpánek v duelu s Plzní musel být střídán a Ondřej Kacetl vychytal alespoň výhru v prodloužení. Při posledním klání s Pardubicemi měl úspěšnost zásahů jen 66,67 %. Ondřej Kacetl je na tom procentuálně lépe, nicméně ani on nedokázal odvrátit poslední tři prohry. Obránci mají většinou větší počet zblokovaných střel než soupeř a snaží se svým brankářům pomoci, ale soupeř dokáže své šance mnohem lépe využít. Třineckému týmu chybí efektivní střely. Nejproduktivnější hráč Třince Martin Růžička naposledy připsal tři body proti Zlínu 30.12. 2020 a od té doby se více nedaří. Obránci útočníků v zakončení také příliš nepomáhají. Nejproduktivnější obránce Martin Gernát si naposledy připsal asistenci také 30.12 loňského roku. 

Hokejisté stále věří, že se štěstí obrátí na jejich stranu a budou opět na čele tabulky.  ,,Teď nám to nejde, ale věřím, že se to obrátí na naší stranu a brzy zase naskočíme na vítěznou vlnu, jak tomu bylo před Vánoci.” říká Tomáš Kundrátek. Věří také, že prohry nenechají na týmu žádnou psychickou újmu a budou bojovat dál. Příležitost budou mít v úterý 12.1. proti Mladé Boleslavi, která naopak podává velice dobré výkony. V jejich posledním vzájemném zápase vyhrála Mladá Boleslav na nájezdy, kdy rozhodl Oscar Flynn a David Bernad. Mladá Boleslav disponuje silnou ofenzivou, jejíž hlavním tahounem je letos jednoznačně David Šťastný. Útočník Eric Hrňa představil recept na další zápas. „Někdy zbytečně nahráváme místo toho, abychom vystřelili. Nelepí nám to. Musíme být více důrazní, tlačit se do brány, všechno tam házet, dát třeba škaredý gól a od toho se odrazit.“ Uvidíme, jak se plán vydaří a zda se Ocelářům podaří prolomit střelecké neštěstí.

Like

3 komentáře k „Třinecká krize! Trápení už devět zápasů v řadě“

  1. Заказать seo поисковую оптимизацию сайта, Заказать услуги по продвижению сайта По всем возникшим вопросам Вы можете обратиться в скайп логин pokras7777Раскрутка сайта под ключ
    .Так же собираем базы Обратесь всегда будем рабы вам помочь

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *