Česká reprezentace i podruhé porazila Rakousko a znovu rozdílem pěti branek.

(foto: hokej.cz)

Stejně jako utkání ve Vídni, tak i dnes začal Národní tým oslabením, které Rakousku nabídl Kodýtek za faul vysokou holí. Dnes ale soupeř nabídnutou výhodu s chutí využil. Po Harnischově přihrávce, vystřelil z pravého kruhu na vzdálenější tyč Benjamin Baumgartner a debutant Frodl už lovil puk z branky. Poté nastala dlouhá pasáž plná nepřesností a nevyužitých přesilovek. Do větší šance se dostal až Šimon Stránský, ale po Horkého přihrávce vyprášil pouze lapačku Schmidta. Až v poslední minutě první třetiny se nám povedlo vyrovnat, zásluhou Karla Pláška, který proměnil Zacharovu nahrávku zpoza branky.

V druhé třetině se zlepšil pochyb Čechů a z toho vyplynuly přesilovky pro náš tým, ve kterých se ale nemohl pořádně usadit v pásmu soupeře a tudíž je nevyužil. Ve 30. minutě nastalo předem avizované střídání brankářů a do branky se dostal Milan Klouček. I on byl, ale překonán hned druhou střelou, která na něj letěla. Harnischovu střelu ještě vyrazil, ale na dorážku Baumgartnera už nedosáhl a Rakušané se tak znovu dostali do vedení. Češi se ale znovu a znovu tlačili do útoku, až si vynutili další power play. Tu využil Jan Dufek, který tečoval přihrávku Horkého nad beton brankáře soupeře.

Třetí třetina už byla plně v moci favorita. Češi šest minut soupeře tlačili v rakouské obranné třetině, a tak byl třetí gól v soupeřově síti jen otázkou času. Ve 48. minutě poslal národní tým do vedení Filip Suchý, který využil druhou přesilovku našeho týmu. Tento gól přidal na české hokejky uklidnění a novou chuť přidat i další branky. Třetí třetina pokračovala neustálým útočením našeho týmu, který nutil Rakousko pouze bránit. Po faulu Jana Ščotky, ale dostal soupeř další přesilovku, ve které vystihl soupeřovu rozehrávku Filip Suchý, který pak přihrál Petru Kodýtkovi a ten zvýšil naše vedení. V následující přesilové hře našeho týmu našel přihrávkou Pour Jakuba Fleka, který přidal pátý gól téměř do prázdné brány. Naši tímto gólem Rakousko definitivně zlomili. V poslední minutě nejprve zmatku před soupeřovou klecí využil k šestému gólu Šimon Stránský a nakonec ihned po buly dokázal ujet soupeřovým obráncům Luboš Horký a upravil tak na konečných 7:2. Další zápasy čekají český výběr 29. 4. a 1. 5. proti Německu na jeho půdě v Norimberku.

Česká Republika – Rakousko 7:2 (1:1, 1:1, 5:0)

Vstřelené branky: 20. Plášek (Zachar, Šalda), 36. Dufek (Horký, Šalda), 48. Suchý (Horký, Ščotka), 56. Kodýtek (Suchý), 59. Flek (Pour, Kodýtek), 60. Š. Stránský (Dufek), 60. Horký – 2. Baumgartner (Harnisch, Zündel), 31. Baumgartner (Harnisch, Schneider).

Úvodní sestavy:

Česko: Frodl (31. Klouček) – Mašín, Ščotka – Budík, Gazda – Šalda, Zábranský– Galvas (A) – Pour, Kodýtek, Flek (C)  – Horký, Suchý, Blümel – Beránek (A), Černoch, Dufek – Plášek, Hladoník, Zachar – Š. Stránský

Rakousko: Schmidt (Wraneschitz) – Brunner, Maier – Hackl, Zündel – Kirchschläger, Jakubitzka – Schnetzer, Kragl – Ulmer, Rauchenwald, Spannring – Harnisch, Baumgartner, Schneider (C) – Huber, Nissner, Richter – Kainz, Schwinger

Rozhodčí: Pešina, Pražák – Jindra, Zíka.

Like

54 komentářů k „Česká reprezentace i podruhé porazila Rakousko a znovu rozdílem pěti branek.“

1. Howdy! This post couldn’t be written any better!

Reading through this post reminds me of my good old room mate!
    He always kept chatting about this. I will forward this post to him.

Pretty sure he will have a good read. Thank you for sharing!

Feel free to visit my web-site kafecoin.com

2. Hey just wanted to give you a quick heads up. The words in your post seem to be running
    off the screen in Internet explorer. I’m not sure if this is a formatting issue or
    something to do with browser compatibility but I thought I’d post to let
    you know. The design and style look great though!
    Hope you get the issue resolved soon. Cheers

3. Thanks a ton for being my personal teacher
    on this niche. We enjoyed the article a lot and most of all enjoyed reading the way in which you handled the issues I considered to be controversial.
    You are always incredibly kind towards readers really like me
    and assist me to in my everyday living. Thank you.

4. Hello, I think your website might be having browser compatibility issues.

When I look at your blog site in Firefox, it looks
    fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping.

I just wanted to give you a quick heads up! Other then that,
    great blog!

5. Please let me know if you’re looking for a
    article author for your site. You have some really good posts and
    I feel I would be a good asset. If you ever want to take some of
    the load off, I’d love to write some articles for your blog in exchange for a link back
    to mine. Please shoot me an e-mail if interested.

Cheers!

6. I comment each time I like a post on a site or if I have something to contribute
    to the discussion. It’s caused by the passion displayed in the post I read.
    And after this article Česká reprezentace i podruhé porazila
    Rakousko a znovu rozdílem pěti branek. – Milujeme
    Hokej. I was actually moved enough to write a thought 🙂 I actually do
    have a couple of questions for you if it’s okay. Could it be simply me or do
    a few of the comments appear as if they are left by brain dead
    individuals? 😛 And, if you are posting at other online sites, I’d like to keep up with everything new you have to post.
    Could you make a list every one of your shared sites like your twitter feed, Facebook
    page or linkedin profile?

Also visit my blog: Rex

7. Howdy would you mind stating which blog platform you’re
    using? I’m going to start my own blog soon but I’m having a hard time selecting between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.