Bratrský souboj o umístění před čtvrtfinále vyzněl jednoznačně pro český výběr! Slováci schytali debakl 3:7

(foto: isport.cz)

Žádný napínavý souboj z toho nebyl. Jistota postupu pro oba týmy znamenala pro hráče na chvíli trochu odlehčení od úporného tlaku. V zápase ale dominoval jednoznačně český tým, který Slovákům zasadil hned sedm ran. Vítězstvím 7:3 se naši posunuli právě před východní sousedy a ve čtvrtfinále se utkají s Finskem.

Byť před zápasem tvrdil český realizační tým, že toto utkání bere jako přípravu na čtvrtfinále, nechal odpočinout českou první lajnu a další hráče. Do zápasu tak, kvůli rozhodnutí trenéra, nenaskočili Jan Kovář, Dominik Kubalík, Jakub Vrána, Filip Hronek, Jiří Sekáč a ani Šimon Hrubec. Ze slovenské strany byla reakce obdobná, 5 slovenských hráčů sledovalo zápas pouze z tribuny.

Po úvodní buly následoval nástup jako hrom, už po 29 sekundách svítilo v hale skóre 1:0 pro Česko. Hájkovo nahození se odrazilo přímo na hůl Filipa Zadiny, který se do toho opřel a ranou bez přípravy zamířil pod břevno slovenského brankáře Hudáčka. Češi působili zcela odlišným dojmem a svému soupeři neumožňovali mnoho šancí, naopak sami se do nich dostávali. Před střelou Stránského stihl Hudáček v čase 6:44 včas sklapnout betony. První vážnější příležitost si Slováci vytvořili až v 10. minutě, Roman Will si však se střelou poradil. Poté se opět vyznamenal Hudáček, který vychytal Fleka. Souhra Lence se Špačkem zase k úspěchu potřebovala trochu více přesnosti. Češi si zvládli vypracovat mnoho příležitostí, které bohužel končili buď mimo branku nebo na slovenském gólmanovi. V 16. minutě ovšem nabídl slovenský obránce špatnou rozehrávkou šanci pro Filipa Zadinu. Detroitský útočník zachoval klid a nabídl puk před odkrytou bránu pro Michaela Špačka, pro kterého už byla lahůdka zakončit. Na konci první dvacetiminutovky začali trochu zlobit i naši soupeři. S nebezpečnými pokusy si ale vyšlápl Roman Will a do kabin se tak šlo za stavu 2:0.

(foto: isport.cz)

Dobrý nástup do první části napodobili svěřenci Filipa Pešána i v té druhé. Už ve 23. minutě se znovu měnil stav. Šustrovo nahození šikovně tečoval, mezi Hudáčkovy betony, Lukáš Radil. Festival pěkných šancí pokračoval a čím dál více byli vidět i slovenští hokejisté. Výborný zákrok Willa ve 25. minutě zastavil ofenzívu soupeře, o 2 minuty později však už soupeř uspěl. Po Šustrově chybě se před branku dostal Matúš Sukeľ a bekhendovým blafákem zkorigoval stav zápasu. Za nedlouho se málem o drama postaral Peter Cehlárik, ve skvělé pozici ho ale vychytal Roman Will rychlým přesunutím. Až do konce druhé třetiny měli Češi výhodu početní výhody. Tu deset sekund před koncem využil dělovkou od modré čáry Libor Šulák a do třetího dějství se tak šlo za stavu 4:1.

(foto: isport.cz)

Do třetice všeho dobrého! A vskutku, i třetí část začala rychlým gólem českého výběru. Slováci sice vystřídali Hudáčka za Húsku, ale další chyba ve slovenské rozehrávce přichystala šanci pro Matěje Stránského, ten se nerozpakoval a ranou bez přípravy prostřelil vše, co mu stálo v cestě. A skvělé gólobraní ještě nekončilo ve 46. minutě se elegantně uvolnil mladík Matěj Blümel, a poté fantastickou střelou z téměř nulového úhlu vymetl pavučiny v horním rohu brány. 6:1 Pro Česko! Slovensko se ani tak nevzdalo a rozhodlo se alespoň vylepšit vzhled stavu na kostce. Nejdříve ve 49. minutě ranou od modré překonal českého brankáře Martin Bučko a o deset minut později snížil na rozdíl tří branek tvrdou střelou z levé strany Kristián Pospíšil. Na konci zápasu Slováci ještě zkusili odvolat Adama Húsku, to ale znamenalo pouze příležitost pro Libora Hájka, který plácl do volného kotouče a ten doklouzal až do odkryté slovenské brány. Tímto gólem tak pečetil výhru Česka 7:3!

Zápas nepůsobil zase tak jednoznačným dojmem, nicméně český výběr se mohl opřít a skvělou střeleckou produktivitu a zákroky Romana Willa. To byly zcela jistě rozhodující aspekty hry, které nakonec znamenaly takto markantní rozdíl ve skóre.

Slovenský tým prohra ale zas tak moc mrzet nemusí, stejně jako Češi postupují do čtvrtfinále, kde vyzvou vítěze skupiny B – USA. Češi poskočili na třetí příčku ve skupině a o semifinále se tak utkají s Finy.

Branky a nahrávky: 1.  F. Zadina (Hájek, Moravčík), 16. M. Špaček (Zadina), 23. L. Radil (Šustr, Šulák),
40. L. Šulák (Špaček), 44. M. Stránský, 46. M. Blümel (Stránský, Moravčík), 60. L. Hájek (Hanzl, Smejkal) – 27. M. Sukeľ (Faško-Rudáš), 49. M. Bučko (Holešinský, Buc), 59. K. Pospíšil (Cehlárik, Gachulinec)

Úvodní sestavy:
Slovensko: J. Hudáček (Húska) – Kňažko, Gernát, Nemec, Rosandić, Jánošík (A), Grman, Gachulinec, Bučko – Cehlárik (C), Slafkovský, Pospíšil – Studenič, Krištof (A), Lantoši – Faško-Rudáš, Sukeľ, Kelemen – Holešinský, Buc, Liška.

Česko: Will (Kváča) – Moravčík, Hájek, Klok, D. Sklenička, Šustr, Šulák, D. Musil – Zadina, Chytil, Flek (A) – Lenc, Špaček, M. Stránský – Radil, R. Hanzl (A), Smejkal – Blümel, T. Zohorna (C), A. Musil.

Rozhodčí: Bruggeman (USA), Gouin (CAN) – Constantineau (FRA), Oliver (USA)

Like

2 komentáře k „Bratrský souboj o umístění před čtvrtfinále vyzněl jednoznačně pro český výběr! Slováci schytali debakl 3:7“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *