Zápas plný nečekaných zvratů nakonec dopadl lépe pro český výběr!

(foto: isport.cz)

Po třech výhrách přišel na řadu důležitý zápas proti Dánsku. Dobře zformovaná a organizovaná obrana soupeře dlouho odolávala českému tlaku a znervózňovala tak všechny příznivce našeho týmu. Utkání nebylo bohaté na góly, nicméně velkých šancí tu bylo dost. Oba brankáři však předváděli skvělé zákroky, a proto se za nerozhodného stavu 1:1 muselo prodlužovat. Ve zkrácené hře nejprve rozhodl o českém úspěchu Hronek. Jeho trefa však byla po přezkoumání u videa odvolána kvůli ofsajdu. Zápas tak musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých nedali střelci brankářům šanci. Dva z Dánů však nedokázali české strážce svatyně překonat, a díky čtyřem skvěle provedeným nájezdům z české strany tak naši urvali cenný bod navíc.

První třetina hned z úvodu utvořila obrázek hry, který se nějak závažněji nezměnil až do konce. Češi byli od začátku aktivnější a již ve 2. minutě se do pěkné šance dostal Lukáš Klok. Tentýž hráč ovšem za nedlouho usedl na trestnou lavici a Dánové se početní výhody zhostili více než dobře. Již po 30 sekundách se puku ujmul Nicklas Jensen a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Běžela přitom teprve čtvrtá minuta utkání a Češi už museli dotahovat. Skvělá dánská obrana zblokovala spoustu střel a tak se do další vážnější příležitosti dostali v 9. minutě opět Dánové. Jesper Jensen Aabo projel téměř celé hřiště a musel ho tak zastavit až Šimon Hrubec. Dánský brankář Dahm nezůstal pozadu a poradil si s šancí Smejkala. O pár sekund později z dobré pozice netrefil bránu Sklenička. Byl to boj na všech frontách a počet zblokovaných střel rychle rostl. Největší příležitost první části měl Dominik Kubalík, který ale z pravé strany nastřelil pouze tyč. V posledních vteřinách první třetiny se o pořádný závar před Dahmovou bránou postarali Zadina s Kovářem. Série střel a odrazů nakonec těsně minula pravou tyč dánského celku, a proto se šlo do šaten za nepříznivého stavu 0:1.

Druhá třetina se hrála v podobném stylu jako ta první. Přechody obou týmů často končili ve středním pásmu a většinu střel zblokovali defenzivní hráči. Až ve 29. minutě se před Dahma natlačil Kubalík, dánský golman ho však pokryl. Češi začali být mnohem aktivnější a ve velké šanci se ocitl Matěj Stránský, jeho hůl ale stihl zablokovat před odkrytou bránou švédský zadák Lassen. Souboje o každý metr hřiště znepříjemňovaly českému týmu hru. Do velké šance se dostal až ve 38. minutě Jakub Flek. Jeho střelu i následnou dorážku ovšem zlikvidoval Dahm. Těsně před koncem 2. třetiny ohrozili Dánové Hrubcovu branku nepříjemným nahozením, větší zmatky to naštěstí nepřineslo a tak po čtyřiceti minutách zůstal stav stejný.

Teď už začalo jít do tuhého, český tým jakoby si vůbec nevěděl rady s dánskou defenzívou. Nezbývalo než doufat, že tým, v čele s Filipem Pešánem, vymyslí nějaký fungující návod na severské protivníky. Češi začali být znovu aktivnější, ale k nějakému většímu tlaku to nevedlo. Až ve 46. minutě konečně spadl všem českým příznivcům kámen ze srdce. Jakub Vrána spolupracoval s Filipem Chytilem, který z levé strany našel před odkrytou brankou osamoceného Dominika Kubalíka. Pro něj už to nebyla žádná velká věda usměrnit kotouč za záda Dahma. Najednou byli ve hře znovu i 3 body pro český nároďák. Velkou šanci Kubalíka zlikvidoval Dahm a udržel tak remízový stav. Stejně povedený zákrok musel vytáhnout na druhé straně Šimon Hrubec. V 56. minutě nabídli Dánové českému týmu první 100% příležitost. Jakub Vrána vypíchl v obranném pásmu kotouč a zcela osamocený ujížděl vstříc dánskému brankáři. Zakončení se mu bohužel nepovedlo a střelu do pravé části dokázal Dahm bez větších problémů vyrazit vyrážečkou. Šedesát minut vítěze nepřineslo, muselo se tak prodlužovat.

Při hře 3 na 3 Češi drželi otěže hry a téměř nepůjčovali Dánům puk. Žádné šance z toho ale nebyly, hra se odehrávala spíše ve středním pásmu. To se změnilo ve chvíli, kdy byl vyloučen jeden z Dánů za nebezpečnou hru vysokou holí a pro Česko se tak naskytla ideální  příležitost jak zápas rozhodnout. Nejdříve Kubalík po druhé v zápase orazítkoval tyč. O chvíli později se ke střele dostal Filip Hronek a trefil se náramně do horního rohu. Euforie vypukla a 2 body byly v kapse. Nebo ne? Aha! Dánové využili trenérskou výzvu a spekulují o ofsajdové situaci na začátku přesilové hry. Finální a nutno podotknout že správný úsudek rozhodčích nepotěšil žádného českého fanouška. Dominik Kubalík si nepohlídal postavení při přejezdu do útočného pásma a čas se tak musel vrátit o 2 minuty zpět, kdy tato situace proběhla. Rozhozený český tým už toho moc vyprodukovat nezvládl a tak se o vítězi zase nerozhodlo. Definitivní rozuzlení musely přinést až samostatné nájezdy.

Souboj mezi brankáři a střelci začal lépe pro Česko, když Hrubec pokryl střelu mezi betony. Pak následovalo představení ukázkových nájezd. Sedm nájezdů a sedm krásných gólů. Za český výběr vyšachovali Dahma z brankoviště postupně Hanzl, Vrána, Kovář. Poté Dahma nahradil v brance Sogaard, který nedokázal zastavit rozjetého Filipa Chytila. Dánové museli dát a do české klece zamířil Roman Will, který pokryl poslední dánský nájezd a Češi si tak nadobro připsali vytoužené 2 body.

Po večerních zápasech je už jasné, že český výběr postupuje do čtvrtfinále. Utkání proti Slovákům tak už jen určí pozici ve skupině. Naši zvládli těžký úkol po prvních dvou prohraných zápasech a postupují dále.

Branky a nahrávky: 46. D. Kubalík (ChytilJ. Vrána), rozh. náj. Chytil – 4. Nicklas Jensen (M. LauridsenOlesen)

Úvodní sestavy:
Česko: Hrubec (Will) – D. Musil, Hronek (A), D. Sklenička, Klok, Šustr, Šulák, Hájek – D. Kubalík, Lenc, Jan Kovář (C) – J. Vrána, Chytil, Sekáč – Zadina, M. Stránský, Špaček – Smejkal, R. Hanzl (A), T. Zohorna, Flek.

Dánsko: Dahm (Sogaard) – Lassen (A), M. Lauridsen (C), O. Lauridsen, Jensen Aabo, Kristensen, Nicholas Jensen, O. Larsen – True, Nicklas Jensen, Meyer – Storm, Jesper Jensen, Hardt – Jakobsen, Bau Hansen, From – Madsen, Poulsen (A), Olesen.

Rozhodčí: Gofman, Romasko – Lazarev, Shalagin (všichni Rusko).

 

Like

Jeden komentář k „Zápas plný nečekaných zvratů nakonec dopadl lépe pro český výběr!“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *