Konec ve čtvrtfinále! Český tým nenašel recept na Finsko

foto: hokej.cz

Český tým opouští mistrovství světa před branami semifinále. Ve včerejším duelu podlehl Finsku 0:1. Velký obrat, jako v zápase se Švédskem, se bohužel nekonal. 

V první třetině byla hra velice vyrovnaná. Hned z kraje měl šanci Kubalík s Radilem, ale jejich útok minul branku o malý kousíček. Vzápětí přišla velká chyba ve finské rozehrávce a Libor Šulák se ujmul tvrdé střely, kterou Olkinuora se štěstím vyrazil. I přes dobrý vstup do zápasu, se nepodařilo skórovat a od půlky třetiny se probudili i Finové. Nejprve Hrubce prověřil Anton Lundell a Olli Määttä. Špatného vyražení puku využil Jiří Smejkal, který zkoušel dorážet mezi betony gólmana, ale Olkinuora byl rychlejší. Podobná akce byla k vidění na druhé straně, kde byl naopak připraven pohotový Hrubec. Mladé české duo Chytil – Zadina si také připravilo hezkou souhru, ale ani po jejich zakončení nebyla gólová radost. Obránce Lukáš Klok zkusil pozornost gólmana z pravé strany kluziště, ale nepodařilo se mu ho svou střelou nachytat. Po neproměněné šanci ještě oslabil Klok český tým podražením a šel si sednout na trestnou lavici. První přesilovka v tomto utkání a první české oslabení naštěstí dopadlo dobře. Sice to už vypadalo na gól na naší síti, po přezkoumání videa nebyl však uznán.

foto: hokej.cz

Tým Suomi se naladil na stejnou vlnu, na které byl v posledních minutách první třetiny a od začátku šlapal na plyn. Nejprve Ohtamaa trefil tyčku a pak Hrubec čelil přečíslení, na jehož konci se k zakončení dopracoval Kaski. Hrubec zůstal však bezchybný. První velkou šanci ve druhé třetině měl Filip Zadina, Jussi Olkinuora nadvakrát úspěšně zasahoval. Bohužel, v půlce třetiny přišla špatná domluva mezi Musilem a Hronkem, kterou využili soupeři. Petri Kontiola prověřil Hrubce, který jen vyrazil a puk se dostal opět pod kontrolu Finů. Ti už se na podruhé nemýlili. Po vhazování byl Hrubec krátký na dorážku od Jereho Innaly a Finové šli do vedení. Čeští lvi se ale nevzdávali a hned se chopili protiútoku. Nahození Skleničky se snažil dorážet Smejkal, však opět bezúspěšně. V závěru předvedli Finové další přečíslení, ale Jakub Vrána jim sehranou akci překazil. I český tým se dočkal přesilovky po faulu na Jana Kováře. Po celý turnaj jsme měli celkem slušnou bilanci v početních výhodách, ovšem v této dvouminutovce nám nevyšlo nic podle představ. Defenzivní Finové ubránili úplně vše a Češi z početní výhody vyšli naprázdno.

Ve třetí třetině už šlo o všechno. Ale začátek třetiny neměl tu správnou efektivnost střelby, jakou bychom si od našich střelců představovali. Naopak opět musel zasahovat Hrubec proti Lundellovi. A ani ve třetí třetině se český tým neodprostil od zavážení kotoučů do rohů, kde pak jen bojoval s obránci a nedokázal si připravit vyloženě gólovou pozici. Nutno dodat, že Finsko bylo celý turnaj skvělý defenzivní tým a teď to jen potvrdilo. Jejich obránci i útočníci byli hodně sehraní a vytvořili těžko prostupný val pro naše útočné akce. Pochopitelně z defenzivní hry Finska vyplynulo, že český tým byl mnohem více na kotouči a mohl pracovat s pukem. Dobrou šanci si vytvořil Dominik Kubalík, ale i jeho střela byla zablokována, stejně jako spoustu střel předtím. O chvilku později finského brankáře ohrozil také Jakub Sklenička. Olkinuora byl však opět připravený a skvěle zasáhl. I útočník Jan Kovář cítil šanci a tvrdou střelou chtěl prolomit čisté konto Olkinuory, ale těsně minul. Už nebyl čas na hrdinství. Tři minuty před koncem si trenér Pešán vzal oddechový čas, aby připravil hráče na hru bez brankáře. Byly to asi nejlepší 3 minuty z celého zápasu. Český tým bruslil, napadal a vyhrával souboje. Nejprve se hezky sehrál Hronek s Kovářem, jejich akce ale našla před bránou pouze zeď v podobě finského gólmana. I proti Filipu Zadinovi předvedl excelentní zákrok a držel tak svůj tým v postupu do semifinále. Největší šance však přišla od Kubalíka pár sekund před sirénou. Zde si každý fanoušek určitě říkal, že to musí být gól! Ale bohužel famózní obrat v posledních sekundách se nekonal a Kubalík střelu umístil jen na vyrážečku brankáře. 

foto: hokej.cz

Český tým po těžkém boji prohrál opět ve čtvrtfinále. Kdyby měl celý zápas stejné nasazení a dravost jako poslední tři minuty, myslím, že bychom byli jinde. Ale na kdyby se nehraje. Nezbývá než jen klukům poděkovat. Reprezentovali náš stát a víme, že hráli tak, jak nejlépe umí. Rozhodně nemůžeme říci, že by toto utkání vypustili, jen zde byl více patrný větší respekt a občas bázlivost, jak potvrdil i reprezentační trenér Filip Pešán.

Nejlepším hráčem utkání byl zvolen Šimon Hrubec a na finské straně také brankář Olkinuora. Jelikož pro český tým to byl poslední zápas na turnaji byli ještě vyhlášeni nejlepší hráči celého turnaje. Nejlepším útočníkem byl zvolen Dominik Kubalík, obráncem Filip Hronek a gólmanem Šimon Hrubec. 

foto: hokej.cz

Hořký konec turnaje, ze kterého měli všichni velká očekávání. Papírově jsme rozhodně nebyli slabý tým. I herně jsme měli skvělé okamžiky. Spousta kluků si vyzkoušela seniorský šampionát úplně poprvé a budeme doufat, že právě z těchto nadějí vyrostou budoucí vítězové. Každý by chtěl znovu zažít zlatou éru českého hokeje, ale vypadá to, že si budeme muset ještě chvilku počkat a doufat, že se výchova nových nadějí zlepší a budeme opět patřit k týmům, které bojují vždy o nejvyšší příčky. Správný fanoušek věří a tak už se všichni těšíme na příští rok.  

Česká Republika – Finsko 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Vstřelené branky: 32. Innala (Pakarinen, Kontiola)

Úvodní sestavy:

Finsko: Olkinuora (Säteri) – Sund, Koivisto, Määttä, Kaski, Pokka, Ohtamaa (A), Nousiainen, Lindbohm – Anttila (C), Björninen, Mäenalanen – Lundell, Ojamäki, Ruotsalainen – Innala, Kontiola (A), Pakarinen – Ruohomaa, Turunen, Sallinen.

Česko: Hrubec (Will) – Hronek (A), D. Musil, Klok, D. Sklenička, Šustr, Šulák, Hájek – J. Vrána, Jan Kovář (C), D. Kubalík – Zadina, R. Hanzl, Flek – Lenc, Chytil, M. Stránský – Radil, T. Zohorna (A), Smejkal – A. Musil.

Rozhodčí: Bruggeman, Gouin – Oliver, McCrank.

Like

10 komentářů k „Konec ve čtvrtfinále! Český tým nenašel recept na Finsko“

  1. Sputnik V vaccination has begun in Slovakia. The provisioning of the Russian vaccine to the countryside was accompanied conclude a civic insinuation and led to the relinquishment of Prime Plenipotentiary Igor Matovich and a realignment of the government. As a denouement, the motherland received the Russian vaccine, teeth of the genuineness that neither the European regulator nor the WHO has furthermore approved it.
    In neighboring Hungary, which approved the detest of Sputnik in February as the beforehand in Europe, more than 50% of the matured denizens has already been vaccinated; in Russia – a minuscule more than 10%. In Slovakia, five thousand people signed up through without thought the Sputnik vaccination.
    I think you are wrong. I can defend my position. Write to me in PM, we will talk.. You can read another article on this topic at this association https://dhgate.rabatter.site

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *