Trenér hokejové reprezentace do 18 let zhodnotil Hlinka Gretzky Cup a utkání o páté místo s USA

foto: hlinkagretzkycup.cz

Český trenér Jakub Petr zhodnotil nejen utkání o páté místo proti USA, ale rovněž i celý turnaj Hlinka Gretzky Cup.


Čím si vysvětlujete dnešní neúspěch proti USA?

Já to vysvětlení sám pro sebe mám jako v rámci trenérské zprávy, ale nechci být nepříjemný. Američani nás přebruslili a byli silnější, to že mají dovednosti, které mají to už víme. Byli v tom zápase výrazně lepší. Je to pro mě trošku zklamání. Byl to zápas o páté místo a v téhle době jsme rádi za každé utkání. Někteří hráči se nám tímto odkryli a to nám pomůže do těch dalších nominací směrem k sezóně.

Vypadalo to jakoby bez energie. Byl to jenom náš dojem z tribuny nebo i váš?

Jednoznačně tam nebyla energie. Víme, že tyhle týmy musíme přehrávat tou organizovaností a všemi těmi věcmi, o kterých jsme se bavili po každém utkání. Dneska jsme pozdě dostupovali a byli jsme hodně pasivní. Bylo to takové čekání na gól. Je mi tady podsouváno, že si mám uvědomit, že je to páté utkání v sedmi dnech, ale Američané jsou na tom úplně stejně a ještě cestovali ze Slovenska. Oni tu energii a pohyb dneska měli, a tím nás jednoznačně předčili.

Dalo se to nějak korigovat z pozice trenérů hlavně po té nejhorší druhé třetině v kabině?

To ano. Nedrželi jsme se toho, co jsme si řekli na začátku utkání vzhledem k vývoji. Šli jsme do té třetí třetiny za stavu 2:3, kde byla ta smolná branka s odrazem a to je pozitivní, že i za stavu 2:5, kdy jsme dostali přesilovky, že jsme se zvedli a tím jsme se vrátili do zápasu. Upřímně jsme si dnes nezasloužili vyhrát.

Jaký je váš celkový dojem z turnaje?

Někteří hráči si výrazně řekli o další nominaci, která bude následovat. Před turnajem jsem říkal, že nevím co od toho čekat, protože se loni nehrálo. Se Švýcarskem a Finskem mě nadchli svým přístupem a myslím si, že nejenom mě nadchli. Zahráli jsme asi nejlepší první třetinu s Ruskem a můj pocit je, že od té druhé třetiny s Ruskem jsme šli brutálně dolů. To je teď na nás, proč tomu, tak je. Můžu tady mluvit a říkat, že jsou lepší v dovednostech a my to musíme pokrýt systémem. Já si myslím, že tady máme šikovné hráče a můžeme říct, že kdybychom dali ten rozhodující nájezd, tak jsme mohli hrát se Slováky a chlácholili by jsme se, že je všechno dobrý. Máme možnost hrát s těmi týmy vyrovnaná utkání i je porazit. Pozitivní na tom je, že jsme tu pomyslnou „facku“ dostali až v tom posledním utkání. Osobně mě to hodně mrzí. Je to poprvé, co jsem v roli kouče a musíme bojovat o to páté místo, ale řekli jsme si, že to budeme hrát jako finále. Bohužel některé věci se mi na ledě nelíbili. Je to pro mě zklamání a nejenom pro mě.

Jak jste si užil přítomnost rodiny během turnaje?

Popravdě jsme se moc neviděli, ale my tady jezdíme tradičně ať už trénuji já nebo nějací naši známí nebo samozřejmě moji svěřenci. My to bereme v kalendáři jako jasnou věc. Atmosféra je parádní a ty věci kolem taky.

(Autor: Michaela Churavá)

Like

40 komentářů k „Trenér hokejové reprezentace do 18 let zhodnotil Hlinka Gretzky Cup a utkání o páté místo s USA“

 1. The first 5G Verizon Innovative Learning Lab in a U.S. school is changing how students learn
  Breakthrough Schools and the 5G Verizon Innovative Learning Lab are taking ed-tech to the next level.

 2. Как сделать seo самостоятельно в большом городе Чебоксары

  Первоклассный сейчас seo обеспечение. Это настоящий комбаин в seo, может решить разные задачи. Работает в много-потоке в приложении есть свои прокси которые считаются на сегодня наилучшими.

  Идем по ссылке и зарабатываем

  [url=https://goo-gl.su/OUHL]Программы написания текстов для seo[/url]

 3. I have not checked in here for some time since I thought it was getting boring, but the last few posts are good quality so I guess I’ll add you back to my everyday bloglist. You deserve it my friend 🙂

 4. Hi just wanted to give you a brief heads up and let
  you know a few of the images aren’t loading correctly.
  I’m not sure why but I think its a linking issue.

  I’ve tried it in two different internet browsers and
  both show the same outcome.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *