České hokejistky mají za sebou první vítězný zápas olympijské kvalifikace

foto: FB – Česká hokejová reprezentace žen

České hokejistky v prvním zápase kvalifikačního turnaje porazily Norsko 3:1, a zapsaly si tak první vítězný zápas v kvalifikačním turnaji na olympijské hry v Pekingu. O vítězství se zasloužily brankami Alena Mills, Aneta Lédlová a Daniela Pejšová, která ještě u jednoho gólu asistovala.


Na začátku zápasu měly převahu Norky, ale po váhavém úvodu se v 11. minutě prosadila jako první kapitánka Alena Mills, kdy se dostala k odraženému puku a parádní střelou překonala norskou gólmanku.

V 15. minutě se norský tým dostal do první velké šance, kterou však výborným zákrokem odvrátila česká brankářka Peslarová. O dvě minuty později však Norky vyrovnaly, kdy po střele Morsetové prošel mezi betony gólmance kotouč a Tejralová ho již nedokázala z brankoviště dostat.

O neuvěřitelných 19 sekund později však dokázal český tým zvýšit skóre na 2:1, kdy se hned po vhazování probojovala do útočného pásma Daniela Pejšová a prudkou střelou překonala Nyströmovou. Zbytek druhé třetiny sice patřil Češkám, ale i přesto, že se dostaly do velkých šancí, žádný další gól nevstílily.


Bezbrankový dvacetiminutový půst přerušila ve 43. minutě Lédlová, která dokázala využít výhodu českého týmu za asistence Pejšové, jíž se podařilo dostat kotouč mezi kruhy. Jen chvíli poté Norky málem snížily gólový rozdíl, když Madelen Haugová Hansenová dostala zleva přihrávku a vystřelila z první. Radost norského týmu byla však dočasná, jelikož se po kontrole videa zjistilo, že puk se odrazil od protější tyče a neskončil v brance. Seveřankám se do konce zápasu již nepodařilo snížit ani při dlouhé hře bez gólmanky, kdy byly navíc Češky v oslabení.

České hokejistky si z dnešního zápasu odvážejí cenné vítězství. I přes pomalejší start a neproměněné šance v druhé třetině měly nad Norkami převahu, také zásluhou gólmanky Kláry Peslarové. V dalším zápase, který se odehraje tuto sobotu, se Češky utkají s Polskem.


Vstřelené branky: 11. Mills (Hymlárová, Křížová), 17. Pejšová (Neubauerová), 43. Lédlová (Pejšová) – 17. Morsetová (Hansenová, Bialiková).

Nejlepší hráčky:

Česko: Daniela Pejšová – Norsko: Ena Nyströmová.

Úvodní sestavy:

Česko: Peslarová – Lásková, Čajanová, Kolowratová, Tejralová, Horálková, Pejšová, Trnková – Neubauerová, Mrázová, Mlýnková – Hymlarová, Mills, Křížová – Radová, Serdar, Bukolská – Pátková, Přibylová, Lédlová – Erbanová.

Norsko: Nyströmová – Johansenová, Morsetová, Jorgensenová, Bergesenová, Tendenesová, Haukaliová, Tillmanová – Bialiková, Haugová Hansenová, Dalénová – Nybergová, Sirumová, Fischerová – Bergeová, Kruseová, Furulundová – Bjellandová, Pedersenová, Biethová

Rozhodčí: Rapinová (USA), Ivanová – Mochová (obě Rus), Blairová (Kan).


Autorka: Karolína Černá

Like

8 komentářů k „České hokejistky mají za sebou první vítězný zápas olympijské kvalifikace“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *