Čeští hokejisté končí na Karjale poslední

foto: isport.cz

Závěrečný zápas skončil pro české hokejisty opět porážkou. Český národní tým podlehl Rusku 2:5, a odjíždí tak z turnaje bez bodu a s nelichotivým skóre 5:13.

Na poslední zápas zaznamenala sestava českých hokejistů menší změny. Michal Řepík si vyměnil pozici v útoku s Jakubem Flekem a David Sklenička nenastoupil. Do brány se postavil Štěpán Lukeš, ale již ve 32. minutě za stavu 0:4 střídal.

Hned ve třetí minutě vstřelili Rusové první gól. Využili početní výhody a rychlou střelou se prosadil Alexandr Jelesin. Ke konci první třetiny došlo k dalšímu vyloučení na straně českého týmu a v oslabení opět Češi obdrželi branku. Tentokrát se o ni zasloužil Dmitrij Voronkov, který dostal přesnou přihrávku od Chusnotdinova.

První třetina moc šancí z pohledu Česka nepřinesla a hned na začátku druhé části Rusové opět ukázali svou převahu a zvýšili na 0:3. Voronkov využil nepřehledné situace a vsítil v tomto zápase svůj druhý gól. Ve 31. minutě se gólový rozdíl ještě prohloubil, když Nikita Těrtyšnyj díky parádní přihrávce od Čibrikova dostal kotouč do odkryté brány. Po čtrté brance byl vystřídán Lukeš, nahradil ho Petr Kváča. Ke konci druhé třetiny se o snížení skóre a vymazání nuly ruskému brankáři zasloužil během přesilovky Matěj Stránský.

Ve třetí části již Češi zaznamenali více šancí a ve 49. minutě si na své konto zapsali druhý gól, o který se zasloužil David Kaše po asistenci Jakuba Fleka. Bohužel to bylo ze strany Čechů po gólové stránce všechno. Sborná své vítězství pečetila střelou Galimova do prázdné klece, čímž pečetila finální skóre 2:5.

Český hokejový tým tak na Karjala Cupu skončil poprvé od roku 2015 poslední. Nejenom v tomto zápase, ale i v předchozích se projevila velmi nízká produktivita. Ruský tým naopak ukázal, že dokáže těžit z početní převahy a na ledě po drtivou většinu zápasu dominoval a nepouštěl Čechy ke kotouči.

Vstřelené branky: 40. M. Sránský (Chlapík, Řepík), 50. D. Kaše (Flek) – 4. Jelesin (Chusnutdinov, Nikišin), 18. Voronkov (Chusnutdinov, Čibrikov), 23. Voronkov (Mičkov), 32. Těrtyšnyj (Čibrikov, Zinčenko), 58. Galimov (Voronkov, Zinčenko)

Hráči utkání:

Česko: David Jiříček

Rusko: Dmitrij Šugajev

Like

3 komentáře k „Čeští hokejisté končí na Karjale poslední“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *