Najzaujímavejšie udalosti z siedmeho týždňa NHL

Tak ako každý týždeň aj dnes vám prinášame rôzne zaujímavosti z uplynulého týždňa NHL.

22.11. 2021

Brayden Point bude Tampe chýbať až niekoľko mesiacov. Doba absencie zatiaľ nie je známa. Ide o zranenie v hornej časti tela.

(foto: nhl.com)

23.11. 2021

V zápase medzi hlavným mestom Kanady a Coloradom sa troma gólmi presadil útočník hostí Zachary Sanford. Ani to ale nestačilo a Colorado zdolalo Ottawu 7:5.

Slovenský obranca a najstarší hráč NHL Zdeno Chára bol umiestený na COVID protokol.

(foto: nhl.com)

24.11. 2021

25.11. 2021

Connor McDavid zaznamenal asistenciu s číslom 400. Stačilo mu na to len 426 zápasov. Skôr sa to podarilo len Waynovi Gretzekmu, Petrovi Šťastnému a Mariovi Lemieux.

(foto: nytimes.com)

26.11. 2021

Ruská mašina Alex Ovechkin zažíva svoj najlepší vstup do sezóny. V zápase proti Floride sa presadil troma gólmi a momentálne má na konte už 19 presných zásahov. Washington doma zdolal Floridu 4:3.

NHL oslávila už svoje 104 narodeniny. Za tím MH prajeme všetko najlepšie!

(foto: nhl.com)

27.11. 2021

Brankár posledného víťaza Stanley Cupu Andrej Vasilevskij vychytal svoje 200 víťazstvo v NHL. Na prekonanie tohto míľnika mu stačilo len 328 zápasov. Podarilo sa mu to ako druhému najrýchlejšiemu brankárovi v NHL.

(foto: nhl.com)

28.11. 2021

Mikko Rantanen pomohol svojmu tímu zdolať hostí Nashvillu. Colorado doma zvíťazilo 6:2 pričom si Rantanen pripísal 4 presné zásahy.

Washington hrá v tejto sezóne s veľmi improvizovanou zostavou kvôli zraneniam kľúčových hráčov. V tejto sezóne si dres prvého tímu oblieklo už 8 nováčikov. Prvý gól zaznamenal Bielorus Alexei Protas, ktorý svojim presným zásahom pomohol Washingtonu zdolať Carolinu 4:2.

Brednan Lemieux bol vyhodený zo zápasu s Ottawou potom ako pri pästnom súboji pohrýzol Bradyho Tkachuka. Jeho čin už rieši disciplinárka. Brady sa po zápase vyjadril slovami, „Môžete sa opýtať ktoréhokoľvek spoluhráča, nikto s ním nechce hrať. Je zlý človek a zlý spoluhráč. Sústredí sa len na seba. V hlave nemá vôbec nič, je smiešny.“

Kris Russell sa stal prvým hráčom NHL, ktorému sa podarilo zablokovať 2000 striel na bránku.

(foto: rinkroyalty.com)

 

Like