Film Postavení mimo hru přibližuje dětem vykonstruovaný proces s československými hokejisty

V rámci 17. ročníku Měsíce filmu na školách je součástí i dokumentární film Postavení mimo hru pojednávající o osudech československých hokejistů, kteří byli v roce 1950 odsouzeni komunisty. Snímek mladému publiku přibližuje situaci během komunistického období v Československu a vypráví příběh o tragických osudech hokejistů a o zmařeném mistroství světa.

Dvojnásobní mistři světa z roku 1947 a 1949 měli v roce 1950 obhájit mistrovský titul v Londýně. Do Anglie však nakonec hokejisté vůbec nedorazili. Byli totiž zatčení StB, podrobování výslechům a mučeni. Nakonec byli odsouzeni za velezradu, špionáž a rozvracování socialistického zřízení. Film provází pamětník Augustin Bubník, který popisuje hrůzné zážitky z vězení, ale vypráví také o přátelství, které navázal s jinými politickými vězni. Snímek, režírovaný Ivo Novákem, divákovi vysvětluje okolnosti tohoto procesu a ukazuje, že totalitním režimy a ideologie zasahují i do takových sfér života vzdálených od politiky jako je sport.

Celý dokument je možné zhlédnout na webových stránkách Jednoho světa na školách, kde rovněž najdete i doprovodné a doporučené výukové materiály.

Odkaz na web – https://1url.cz/jKILe

Like

84 komentářů k „Film Postavení mimo hru přibližuje dětem vykonstruovaný proces s československými hokejisty“

  1. Excellent site! I really love how it really is simple on my eyes and the articles are well written. I am wondering how I might be notified anytime a new post has been created. I have subscribed to your RSS which must do the trick! Have a terrific day!

  2. Excellent site! I really love how it really is simple on my eyes and the articles are well written. I am wondering how I might be notified anytime a new post has been created. I have subscribed to your RSS which must do the trick! Have a terrific day!

  3. Классический дизайн и белый цвет корпуса микатермического обогревателя teploceramicpanels.pp.ua 2085 подойдут к любому интерьеру. Площадь отапливаемого помещения не должна превышать 30 кв. м.

  4. Керамический обогреватель по большинству параметрам выигрывает у остальных альтернативных вариантов отопления, заказать можно на http://obogrevateli.pp.ua/. За короткий промежуток времени он способен обогреть всю комнату и продолжать греть некоторое время после отключения. Плюсы перечислены выше, недостатков немного. Цена этого обогревателя выше, чем у других разновидностей, но она оправдана качеством. Ассортимент керамических обогревателей позволяет подобрать оптимальную по всем параметрам модель. Выбирать только покупателю.

  5. Керамический обогреватель по большинству параметрам выигрывает у остальных альтернативных вариантов отопления, заказать можно на obogrevateli.pp.ua. За короткий промежуток времени он способен обогреть всю комнату и продолжать греть некоторое время после отключения. Плюсы перечислены выше, недостатков немного. Цена этого обогревателя выше, чем у других разновидностей, но она оправдана качеством. Ассортимент керамических обогревателей позволяет подобрать оптимальную по всем параметрам модель. Выбирать только покупателю.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *