Ani do třetice Češi na Channel One Cupu neuspěli

Český národní tým prohrál také poslední zápas v rámci letošního Channel One Cupu a stejně jako na finské Karjale končí poslední. V závěrečném duelu změřila Pešánova družina síly s mužstvem Švédska, kterému podlehla 2:3. Přestože se naši hráči dokázali poprvé na turnaji dostat do vedení, kýžené vítězství to nepřineslo.     

Hned na začátku 1. třetiny musel Šimon Hrubec, který dostal v bráně přednost před Romanem Willem zasahovat lapačkou proti střele Lindberga. Poté se naši hráči začali usazovat v obranném pásmu Švédů, nicméně si nedokázali vytvořit žádnou příležitost ke skórování a tak se do šance dostal soupeř. Se střelou Hulströma si ale Hrubec poradil. V následné přesilovce soupeře, kdy náš tým oslabil Lukáš Sedlák se do největší šance dostal znovu Lindberg, jehož šikovná teč dolétla mimo bránu. Po návratu do pěti přišlo opětovné usazení před švédskou svatyní, leč střela Jana Kováře nebyla nikterak nebezpečná. Bohužel chvíli na to přišla chyba Petra Zámorského, který poslal kotouč na Larssona, jenž okamžitě našel Gustava RYDAHLA, a ten v čase 5:48 zakončil do prázdné brány. 0:1

Poté musel český brankář vyrazit nepříjemný pokus Pettersona a zabránit tak navýšení skóre. V 7. minutě si přesilovku zahrál také český tým. Chybná nahrávka Andreje Nestrašila, která znamenala vyhození puku , následně neproměněná šance Lukáše Sedláka a nemožnost usadit se v pásmu a vytvořit si přesilovkové postavení byly důvodem, proč se početní výhoda stala neúspěšnou. Dále znovu úřadoval Hrubec, když si dokázal poradit se střelou Lindberga. Ve 12. minutě dostal český tým další příležitost zahrát si přesilovou hru, bohužel ani střela Špačka a šance Kováře do branky nedoputovaly. Znovu nevyužito. V závěru úvodního dějství se naši hráči dostali po vyloučení Kovařčíka podruhé do čtyř a opět mohli děkovat skvělému Hrubcovi, který nepovolil hráčům v modrých dresech během jejich tlaku přidat druhou trefu. Prokletí prvních třetin pokračovalo i v tomto duelu a Češi šli do kabin s jednobrankovým mankem.

V úvodu 2. třetiny fauloval Strömwall a náš tým hrál třetí přesilovku. Bohužel ke švédské bráně nedolétla ani jedná střela z českých holí, naopak hráči Tre Kronor se v oslabení dostali do gólové šance, pokus Holmberga ale Hrubec zlikvidoval. Poté stálo při národním týmu také trochu štěstí, když při úniku dvou na jednoho  Strömwall netrefil kotouč ideálně. První vážnou gólovou šanci českému týmu přinesl samostatný únik Jakuba Fleka, s jehož bekhendem si ale brankář Hellberg poradil.

Ve 26. minutě dostal dvouminutový trest Šimon Hrubec za zdržování hry, který za něj odseděl Michael Frolík, tentokrát se ale podařilo nepustit Švédy do žádné vetší šance. Ve 32. minutě to přišlo. Milan GULAŠ se po přihrávce Vladimíra Sobotky rozjel do úniku, rovněž zvolil zakončení bekhendem, které už však za zády švédského gólmana skončilo. Na vyrovnávacím gólu se podílel také Petr Zámorský, který tak symbolicky odčinil svůj nezdar z první třetiny. 1:1. Pár minut  poté Hrubec zasahoval při pokusech Piluta a Strömwalla a chvíli na to přišla druhá gólová radost. Konkrétně v čase 35:48 zakončil Jan KOVÁŘ akci, kterou rozjeli Milan Gulaš a Andrej Nestrašil. Naši hráči se tak poprvé v letošní sezóně dostali do vedení. 2:1. V úplném závěru druhé části jsme o vedení mohli přijít, kdy se na Hrubce řítil Strömwall, následný pokus o dorážku zhatil Antonu Wedinovi David Musil.

Ve 3. třetině musel Hrubec řešit střelu Tima Heeda, poté šel český tým do čtyřech. Pokus Petterssona český brankář ještě pokryl, na ránu Lukase BENGTSSONA už ale nestačil. V čase 44:13 bylo srovnáno. 2:2. Jen pár vteřin po inkasované brance se do šance dostal Lukáš Sedlák, jeho pokus ale vyšel na prázdno. V poslední desetiminutovce jakoby český tým přestával hrát a Švédové tak začali postupně získávat převahu. Šimon Hrubec skvělými zákroky dlouho držel české naděje alespoň na bod ze zápasu ve hře. V 53. minutě byl ale vyloučen Špaček čehož soupeř v čase 54:44 využil. Se střelou Tima HEEDA si už opora ruského Omsku v české brance poradit nedokázala, a tak se reprezentanti třech korunek v závěru utkání dostali do vedení. 2:3.                                 

České mužstvo se pustilo do boje za vyrovnáním. Vladimír Sobotka ve velmi slušné pozici trefil jen střed branky, kde stál připravený Hellberg. Po přihrávce Gulaše zase došlo k promáchnutí ze strany Jana Kováře. Při závěrečné hře bez brankáře neuspěl se svým pokusem Libor Šulák, poté Jan Kovář zabránil střele Petterssona. Vyrovnání už ale nepřišlo. Český národní tým má tak z celkem šesti odehraných utkání v rámci seriálu EHT pouze jeden bod, což je od roku 2014 nejhorší vstup do sezóny.

Branky a nahrávky : 32. Gulaš ( Kovář, Zámorský) , 36. Kovář ( Gulaš, Nestrašil),  6. Rydahl (Larsson), 45. Bengtsson (Olofsson), 55 Heed (Hulström) .

Like