Česká reprezentace se dále trápí, tentokrát padla s výběrem Ruska

V druhém zápase Channel One Cupu čekal český tým souboj s ruskou sbornou. Zápas rozhodla již první třetina, ve které národní tým inkasoval celkem třikrát. Další prohru neodvrátily ani úspěšné zásahy Kováře a Gulaše, Rusové berou výhru 5:2.

 

Rudá mašina vstoupila do zápasu skvěle, na vstřelení branky jí stačilo pouhých 14 vteřin. Po úvodním buly se ke kotouči dostal Frolík, jehož nahození do obranné třetiny domácích skončilo zakázaným uvolněním. Ihned po vhazování před Willem se puku zmocnil Arsenij Gricjuk a střelou zápěstím otevřel skóre utkání. Zanedlouho si Češi zahráli první početní výhodu. Jeřábkův pokus se odrazil od ruského gólmana příhodně pro Gulaše, ten však téměř odkrytou bránu minul. V 7. minutě se Rusové znovu radovali. Koršov vybojoval kotouč na zadním mantinelu a poslal ho před bránu, kde již byl připravený Daniil Vovčenko, jenž jeho pobídku doklepl za záda Willa.

Zvyšovat na 3:0 mohl Šipačov, jenomže jeho střela šla těsně vedle. Poté se po krásném pasu hráčů v červeném dostal do úniku Galimov. Ten brankáře Čeljabinsku sice překonal, avšak v závěrečné části kličky mu hrací předmět z hole sjel. Hned nato ujel všem hráčům Česka Michail Grigorenko a střelou pod Willovu lapačku si připsal první bod na turnaji. V čase 18:18 poprvé slavili také Češi. Po nahození Kloka se při zmatku v brankovišti nejlépe zorientoval kapitán Jan Kovář, který na druhý pokus dostrkal touš za Bilyavovy záda.

Tři inkasované góly byli již na Willa moc, proto se rozhodl, že do druhého dějství pustí na své místo Hrubce. Snížit vedení Rusů na rozdíl jediné branky mohl Řepík, jenž dorážel Sobotkovu střelu. Jeho pokus se však s úspěchem nesetkal. V přečíslení domácí sborné vytáhl Hrubec fantastický zákrok na střelu z pravého kruhu. Puk ale poté poskakoval po brankovišti, naštěstí ho však defenzíva českého výběru ukočírovala a vyhozením přes všechny čáry nebezpečí zažehnala. Psal se čas 37:27, když Šipačov našel volného Michaila Grigorenka v prostoru mezi kruhy, který ránou z první potvrdil dominanci Rusů. Poslední minuta druhé části hry přinesla vyloučení jednoho z borců se lvem na hrudi. Alexandr Jelesin si vyměnil kotouč s Marčenkem, napřáhl se a poslal na Hrubce, jenž měl zakrytý výhled, obrovskou ránu, která se zastavila až v síti.

Do třetí třetiny vstupovali domácí s pohodlným náskokem, proto se proti trápícím se Čechům rozhodli postavit místo Bilyalovova dvojku Rudé mašiny Alexandra Samonova. Tomu však čistý štít dlouho nevydržel. V početní výhodě přišla od Špačka excelentní křižná přihrávka přes pásmo na Milana Gulaše, který kotouč uklidil ránou z první do ruské klece. Další zaváhání ale gólman Petrohradu nedopustil. Národní tým tak stále čeká na první vítězství v sezóně, což znamená nejhorší vstup do ročníku v historii české reprezentace.

Branky a nahrávky:  1. Gricjuk, 8. Vovčenko (Korškov, A. Anisimov), 15. Grigorenko (Šipačov, N. Gusev), 38. Grigorenko (Šipačov, N. Gusev), 40. A. Anisimov (Jelesin, A. Marčenko) – 19. Jan Kovář (Klok, Frolík), 48. Gulaš (Michael Špaček, J. Jeřábek)

Autor: Michal Jonáš

Like