Česká reprezentace žen se poprvé ukáže na Olympiádě! Kdo budou jejich soupeřky?

Ženský hokej je v České republice na vzestupu. Díky kvalifikaci, odehrané v ochozech chomutovské ROCKNET arény, se o něj mnohonásobně zvedl zájem také v řadách fanoušků. Ti po nepřesvědčivých výkonech národního týmu v rámci Euro Hockey Tour upírají své pohledy na ženský výběr s nadějí, že právě ony by mohly na Zimních olympijských hrách v Pekingu zachránit Český hokej před fiaskem. Mají však lvice při historicky první účasti na hrách šanci uspět?

V rámci kvalifikace skupiny C o postup na ZOH sehrály Češky před domácím publikem celkem tři utkání. Nejprve se uvedly výhrou 3:1 proti Norsku, poté rozdrtily Polsko poměrem 16:0. O postupujícím rozhodl až závěrečný duel s Maďarskem. Domácí hokejistky vstoupily do zápasu skvěle, po prvním dějství vedly už o tři branky. Nakonec se radovaly z vítězství 5:1, čímž úspěšně zakončily svou cestu na vysněnou Olympiádu.

(foto: sport.cz)

Hurá do Pekingu!

Hráčky se sejdou 24. ledna v pražské O2 aréně, kde je čeká celkem šest společných tréninků. Odlet do Číny je naplánován na večer 27. ledna. Před zahájením Olympijských her má reprezentace na programu ještě neoficiální přípravné utkání s Ruskem a Švédskem.

Turnaj pod pěti kruhy je rozdělen na skupinu A (Kanada, USA, Švýcarsko, ROV, Finsko) a skupinu B (Česko, Dánsko, Švédsko, Japonsko, Čína), přičemž první skupina postupuje celá, ze skupiny B se do vyřazovacích bojů podívají tři nejlepší týmy.

První ostrý souboj čeká lvice 3. února s domácí Čínou, následně 5. února vyzvou Švédsko, 7.února Dánsko a o den později zakončí hlavní část zápasem s Japonskem.

Pokud budou chtít svěřenkyně Tomáše Paciny pomýšlet na medaile, musí vyhrát svou skupinu, aby se vyhnuly ve čtvrtfinále velmi silnému výběru Kanady a USA, jenž patří mezi hlavní adepty na zlato. Následně by pravděpodobně narazily na ROV nebo Finsko, tedy značně hratelnější celky.

Složení sestavy se oproti kvalifikaci příliš nemění. Do nominace se nevešla jen bývalá rychlobruslařka Karolína Erbanová, figuruje však mezi prvními náhradnicemi. Na soupisku naopak přibyla Tereza Vanišová a Michaela Pejzlová.

Tým v čele s kapitánkou Alenou Mills bude spoléhat především na skvělou Kláru Peslarovou v brankovišti a šikovnou obránkyni Sáru Čajanovou. V útoku by měla úřadovat zkušená Kateřina Mrázová, Denisa Křížová, či Natálie Mlýnková.

Pokud český výběr podá perfektní výkon a bude mít také trochu toho štěstí, určitě si z největší sportovní události roku 2022 cenný kov odveze. A když ne, nevadí. Už jen to, že se Češky probojovaly až na Olympiádu znamená pro ženský hokej u nás obrovský skok dopředu.

(foto: isport.blesk.cz)

Program České reprezentace žen na ZOH:

Česko vs Čína – 3. února od 5:10

Česko vs Švédsko – 5. února od 9:40

Dánsko vs Česko – 7. února od 9:40

Japonsko vs Česko – 8. února od 9:40

 

Nominace České reprezentace žen na ZOH:

Brankářky:

Klára Peslarová, Viktorie Švejdová, Kateřina Zechovská.

 

Obránkyně:

Sára Čajanová, Pavlína Horálková, Samantha Kolowratová, Dominika Lásková, Tereza Radová, Daniela Pejšová, Aneta Tejralová.

 

Útočnice:

Kateřina Bukolská, Klára Hymlárová, Denisa Křížová, Kateřina Mrázová, Aneta Lédlová, Natálie Mlýnková, Kristýna Pátková, Noemi Neubauerová, Alena Mills, Michaela Pejzlová, Vendula Přibylová, Lenka Serdar, Tereza Vanišová.

Like