Ohlasy českých hokejistů po úvodním utkání s Dánskem

Český tým nevstoupil do olympijského turnaje ideálně. V úvodním utkání skupiny nestačil na Dánsko 2:1 a výrazně si zkomplikoval situaci. Outsidera přestřílel čtyřicet ku sedmnácti, i tak se jediným českým střelcem stal kapitán Roman ČERVENKA. Ten se po zápase rozmluvil pro web isport.cz:
„Říkali jsme si, že se budeme připravovat na první zápas, který jsme chtěli dobře zvládnout, abychom úspěšně vstoupili do turnaje. Aby se nestalo to, co se stalo… Teď už to nevrátíme. Musíme se připravit na další utkání. A uvidíme, jaká to byla komplikace, nebo ne.“ Dále se mu nelíbili české přesilovky a také efektivita.

Pro tentýž deník se vyjádřil i trenér Filip PEŠÁN:
„Naše první třetina byla kopií všech prvních třetin v téhle sezoně. Bohužel, i když jsme byli aktivní, vytvořili jsme si v ní spoustu šancí a střel, stejně jsme ji znovu prohráli 0:2. To už není náhoda. Celý zápas jsme se potýkali s produktivitou. Nechci hodnotit počet střel, protože to nikdy není ukazatel, který bych já bral nějak extra vážně, ale i vyložených šancí jsme měli víc než soupeř. Nebyli jsme taky schopní pomoct si přesilovkami, proto jsme prohráli.“.

K dvěma rychlým gólům soupeře ještě doplnil toto: `
„Věděli jsme, že když půjdeme do vedení, což se nám tedy letos ještě nepovedlo, tak Dánové budou muset víc a víc útočit. Pak by ten hokej byl jiný. Ale viděli jste sami, že Dánové vyhazovali puky, mlátili je po plexisklech. To bohužel stačilo. Hráli velmi obětavě, mají v obraně velké chlapy. Nepustili nás do předbrankového prostoru, což byl taky jeden z klíčů zápasu. První branka, kterou jsme inkasovali, byla přesně taková, jakou jsme měli dát my. Zaclonit, narvat tři hráče do brány, a pak tam může projít i střela, která nemá gólové parametry.“

Zklamání neskrýval po zápase ani brankář Šimon Hrubec:
„Takové zápasy jsou pro gólmana noční můra. Skoro pořád jsem se koukal na druhou stranu hřiště, pořád jsme byli u nich. Říkal jsem si: ‚Pojďme tam něco dát.‘ Věřil jsem, fakt jsme hráli dobře. Byla jen otázka času, kdy to tam padne. Dali jsme i několik tyček, ale jen jeden gól,“ řekl v ohlasech pro sport.cz.

Pro Česko obrovská komplikace, a pro Dány historické vítězství. Nebo aspoň tak nazval vítězství svého týmu střelec první branky zápasu, LAURIDSEN. V zápase vynikající gólman Sebastian DAHM zase označil zvonění brankové konstrukce za svůj nejoblíbenější zvuk. A není divu, tyče branky mu pomohli hned několikrát. Český tým čeká v pátek velice důležitý zápas se Švýcarskem. To ve středu podlehlo Ruskému olympijskému výboru 1:0. Úvodní buly klání padne v 9:40 českého času.

Like