Úvodní zápas olympijského turnaje český národní tým nezvládl

foto: isport.cz

Dnem 9.2. 2022 Česká hokejová reprezentace mužů oficiálně zahájila olympijský hokejový turnaj, bohužel čeští hokejisté do šampionátu nevkročili tou správnou nohou a ve svém úvodním zápase proti týmu Dánska prohráli těsně 1:2.

Národní tým do zápasu nevstoupil vůbec špatně, vytvořil si několik gólových příležitostí, které však nedokázal proměnit. Studená sprcha přišla ve 12. minutě, kdy nahození dánského obránce Lauridsena stečoval do vlastní brány Vladimír Sobotka, 0:1. Po několika dalších ohroženích dánské klece, dostal český výběr výhodu jednoho hráče v poli navíc, ovšem z výhody se stala spíše nevýhoda. Po chybě na modré čáře se vydal dánský útočník směrem na Šimona Hrubce, Jeřábek snažící se celou situaci zachránit, si počínal nedovoleně a následovalo trestné střílení, nájezd si vzal na starost zkušený Nielsen a proměnil, 0:2. V první třetině se skóre již neměnilo a do kabin se tak šlo za nepříznivého stavu 0:2.

Do prostřední části hry vlétli čeští hokejisté opět aktivně a už ve 24. minutě skóre korigoval kapitán Roman Červenka, 1:2. Druhá perioda byla vyrovnanější než ta předcházející. Oba týmy se o vstřelení branky snažily, ale ani jeden se nedostal do žádné velké šance, a skóre tak zůstalo od gólu kapitána českého týmu stejné.

Do závěrečného dějství vstoupili oba týmy opatrně, Češi snažící se utkání zvrátit se tlačili do gólových příležitostí, které však dokázal likvidovat skvěle chytající brankář Dahm. Pouhou minutu před koncem třetí třetiny česká střídačka odvolala Šimona Hrubce ze své svatyně a následovala tak hra 6 na 5, 19 vteřin před sirénou vystřelil Tomáš Kundrátek pouze do tyče a tím utkání i skončilo.

I když národní tým vyslal na bránu Dánska 40 střel, dokázal vstřelit pouze jeden gól, výběru Dánska stačilo ke dvou gólům jen 17 střel. Česká hokejová reprezentace pod vedením trenéra Filipa Pešána si tak připsala po nepovedené přípravě již sedmou prohru v řadě.

„Naše první třetina kopírovala všechny v této sezoně. Bohužel, i když jsme byli aktivní, asi není náhoda, že jsme ji znovu prohráli. Šancí jsme si přitom vytvořili dost. Kdybych znal důvod, změnil bych to, ale nedáme třeba vyložené šance a soupeř z mála střel, které měl, dal dvě branky,“ zhodnotil utkání hlavní trenér Pešán.

Dokáže se národní tým ze zápasu s Dánskem oklepat a bodovat proti slušně hrajícímu Švýcarsku?

Like