Čeští hokejisté svůj druhý zápas na turnaji zvládli, Švýcary porazili na nájezdy

Česká reprezentace dnes odehrála svůj druhý zápas na turnaji pod pěti kruhy. Dalším soupeřem výběru Filipa Pešána bylo Švýcarsko, které odehrálo velmi vyrovnané utkání proti Rusku, jenž skončilo fotbalovým výsledkem 1:0. V páté minutě otevřel skóre Jiří SMEJKAL, který dorážel pokus Kloka. Švýcarům se však zanedlouho podařilo vyrovnat, když Gaëtan HASS sebral puk Šimonovi Hrubcovi z pod betonů a zametl jej za brankovou čáru. Zápas tak musely rozhodnou až nájezdy, ve kterých byl jediný úspěšný střelec olomoucký forvard David KREJČÍ. Národní tým si tak připsal první dva body na turnaji.

(foto: reuters.com)

V půli třetí minuty si Češi zahráli první přesilovku, většinu času však strávili ve svém obranném pásmu. Skóre se poprvé měnilo v čase 4:33, když se Jiří Smejkal dostal k odraženému kotouči po Klokově střele. Ten jej pouze usměrnil za ležícího Berru. Zanedlouho hráli úvodní přesilovku Švýcaři, ti ale byli mnohem úspěšnější. Po kombinaci na modré skončil kotouč v Hrubcově náručí, avšak Gaëtan Hass ho dokázal vydolovat a pouze ho zametl za brankovou čáru. Jednalo se navíc o první Švýcarskou střelu. V závěru první třetiny našel Hynek Zohorna perfektní zadovkou do brankoviště svého bratra Tomáše, který střelou zápěstím prověřil Švýcarského brankáře, ten však proti jeho pokusu vytáhl perfektní zákrok.

V druhém dějství se Ambühl protáhl přes Hyku do prostoru mezikruží, odkud vyslal na Hrubce skrytou střelu, kterou gólman Omsku skvěle zastavil levým betonem. Další velkou šanci zaznamenal Sedlák, který při dorážce minul úplně odkrytou klec. V úplném závěru se po rychlém protiútoku dostal do přečíslení dva na jednoho Sedlák s Hykou, první zmiňovaný vyslal tvrdý projektil na Berru, od něho se puk dostal přímo před Hyku, ten však z těžké pozice hrací předmět do sítě nedostal.

Hned nato se Moser dostal do úniku, kde předvedl bekhendovou kličku, Šimon Hrubec však předvedl fantastický zákrok lapačkou. Pouhou minutu před závěrečnou sirénou střílel Červenka z perfektní pozice, Berra svůj tým opět podržel. Utkání tak dospělo až do prodloužení, kde si vytvořil obrovskou šanci Kundrátek, jeho rána z mezikruží se ale s úspěchem nesetkala.

Zápas tedy musely rozhodnou až nájezdy. Jako první dostal prostor Andres Ambühl, Hrubec si jeho bekhendový blafák pohlídal. Za Čechy jel David Krejčí, nejdříve naznačil kličku do bekhendu, avšak puk si okamžitě srovnal na forhend a vyslal prudkou střelu zápěstím pod lapačku, která se zastavila až v síti. Druhou sérii otevřel Sven Andrighetto, jenž chtěl kotouč prohodit pod pravým betonem Hrubce, ten však jeho úmysl vystihl. Dalším nájezdníkem byl Lukáš Sedlák, jenž si najel do ostrého úhlu, odkud už ale trefil pouze betony Švýcarského gólmana. Žádný další střelec již úspěšný nebyl, Češi si tak připisují vůbec první výhru v letošní sezóně.

Branky a nahrávky: 5. Smejkal (Klok, H. Zohorna), rozhodující nájezd David Krejčí – 9. G. Haas (Andrighetto)

 

Like