Česká reprezentace bude o čtvrtfinále bojovat se Švýcary! Na koho si bude muset dát národní tým pozor?

Česká hokejová reprezentace se v osmifinále střetne se Švýcarskem, dle mnohých černým koněm turnaje. Švýcaři se na šampionátu v rámci skupiny B utkali s výběrem Ruska, Dánska a nakonec České republiky. V tabulce se nachází na posledním místě s pouhým jedním bodem, který získali právě v zápase s českou reprezentací. Tým pod vedením Filipa Pešána bude chtít minimálně zopakovat výhru 2:1 po nájezdech.

(hokej.cz)

V soupisce švýcarského národního týmu se nachází celkem 26 hráčů, přičemž všichni působí v klubech hrající tamní ligu. Tahounem týmu by měl být hlavně zkušený útočník Andres Ambühl, který stihl nasbírat v tomto ročníku švýcarské ligy ve 40 zápasech 28 bodů za 11 gólů a 17 asistencí. Lídrem bodování švýcarského celku na turnaji je jeho spoluhráč z Davosu Enzo Corvi, jenž zaznamenal gól a dvě asistence.

Předpokládaná jednička v brankovišti Leonardo Genoni však odchytal jen jediný zápas ve skupině, a to proti české reprezentaci. V zápase s Ruskem a Dánskem střežil bránu Švýcarů Reto Berra, kterému kryl záda již zmíněný Genoni. Hlavní trenér Patrik Fisher tak bude mít těžké rozhodování při volbě strážce švýcarské svatyně v semifinálovém utkání proti české reprezentaci.

Osmifinále se odehraje 15. února v 9:40 našeho času, ve kterém se utká Švýcarsko s Čechy. Vítěz tohoto zápasu postoupí do čtvrtfinále, v němž ho bude čekat velmi silné Finsko, vítěz skupiny C.

Nominace Švýcarska na ZOH:

Brankáři: Reto Berra, Leonardo Genoni, Joren van Pottelberghe

Obránci: Santeri Alatalo, Romain Loeffel, Mirco Müller, Christian Marti, Yannick Weber, Raphael Diaz, Michael Fora, Ramon Untersander

Útočníci: Fabrice Herzog, Grégory Hofmann, Sven Senteler, Dario Simion, Sven Andrighetto, Denis Hollenstein, Denis Malgin, Adres Ambühl, Enzo Corvi, Christoph Bertschy, Gäetan Hass, Simon Moser, Kilian Mottet, Joël Vermin

Hlavní trenér – Patricks Fisher

 

Autor – Jiří Kořízek

Like