Ohlasy hráčů po konci na olympijských hrách

Ohlasy po osmifinále se Švýcarskem. Český tým skončil ve skupině třetí s bilancí dvou výher a jedné porážky. V osmifinále narazil na Švýcary, jenž skončili poslední ve skupině s jedním bodem. Oba týmy se již setkali a lépe s toho vyšel Český tým, jenž zvítězil 2:1 po samostatných nájezdech. Tentokrát se však radoval soupeř a to po výhře 4:2. Úvodní gól českého mužstva střeli obránce Lukáš KLOK. V závěru zápasu vrátil týmu poslední naděje kapitán Roman ČERVENKA. Po zápase neskrýval zdrcení: „Je to špatný. Chtěli jsme zabojovat o medaile a věděli jsme, jak důležitý tenhle zápas je, nezvládli jsme to“. Bohužel přálo soupeři i štěstí: „Jestli nešlo o ten nejdůležitější moment, tak jeden z klíčových určitě. Začali jsme dobře, byli jsme živější, tlačili jsme se do brány, dali jsme gól, pak ale tyhle jejich dva slepené góly… Nechci mluvit o štěstí, ale odrazilo se jim to od rozhodčího a tak dále… tohle prostě musíš v takových zápasech mít. To ale nejsou výmluvy, nezvládli jsme to. I potom jsme pořád věřili, ve druhé třetině jsme měli šance, které jsme neproměnili. A oni využili další přesilovku.“
Pro šestatřicetiletého útočníka nešlo o první reprezentační zklamání: „Pro mě je to větší zklamání v tom, že ty šance třeba už nebudou. V tom je to pro mě osobně nejhorší.“ O budoucnosti v „nároďáku“ ale jasno nemá: Teď fakt nevím. Nedokážu říct, ale nic neuzavírám… Na tohle je brzy, jsme teď všichni hrozně zklamaní, tenhle tým měl určitě na víc.“ Zklamaný ale upřímný, brankář Šimon HRUBEC dělal, co šlo. Nelze svádět neúspěch hlavně na něj, i přes to měl celkovou úspěšnost 86,50% a jde vzhledem k jeho předešlým reprezentačním turnajům o podprůměr. „V každé situaci, kdy dostanete gól, můžete udělat něco jinak. Ale dneska jsme spíš měli smůlu. Puk se odrážel šťastně pro Švýcary,“ řekl bezprostředně po zápase zdrcený brankář. „Začali jsme výborně, fungoval nám přechod do útočného pásma, vedli jsme. Oni vyrovnali a my si je hned nechali ujet dva na jednoho a dostali jsme druhý gól. Po něm jsme úplně upustili od naší hry. Přišlo mi, že jsme se sesypali. Začali jsme to po sobě házet. Chyběla nám lehkost,“ pokračoval Hrubec.
Historický neúspěch vidí jasně: „Už dávno nejsme hokejová velmoc, jakou jsme bývali před deseti lety. Zlatá generace už je pryč. My musíme být pokornější. Samozřejmě mít v hlavě, že chceme vyhrávat, ale už nepatříme k favoritům a velmocím. Všechny dřívější úspěchy nároďáku nás formovaly. Díky nim jsme my začínali hrát hokej. Ale teď si musíme nalít čistého vína.“
Kouč Filip PEŠÁN si též nic nenalhává: „Samozřejmě je to obrovské zklamání. Strašně mě mrzí, že takhle fantastický kolektiv, jaký se tady sešel, to nedotáhl dál. Já jsem samozřejmě zklamaný moc,“ řekl po zápase. „Za mě jsme byli nervózní, dopadla na nás trošičku tíha zápasu. I když jsme do něj dobře vstoupili, tak ty kotouče se neodrážely úplně tak, jak jsme si přáli – ten první neuznaný gól je toho důkazem. Byly tam zlomové okamžiky, kdy jsme inkasovali v oslabení a vzápětí jsme takovým naražením o rozhodčího okamžitě dostali druhý gól. To si myslím, po tom dobrém vstupu, týmem zatřáslo. Bohužel jsme neubránili ani druhé oslabení. To je bohužel taková naše ohraná písnička,“ pokračoval.
„Když se mě zeptáte na letošní sezonu a na mistrovství světa, tak samozřejmě ty výsledky nejsou dobré. Nemá cenu si něco nalhávat. Na druhou stranu je pravda, jestli se nemusíme trošičku podívat světu do očí. My se furt bereme za to, že bez medaile je to neúspěch. Každý ji samozřejmě naprosto chce, bez diskuze ji chci taky. Ano, je to neúspěch a je zklamání být bez medaile, ale nevím, jestli už není na čase si trošku nalít vína, že je spíš obrovským úspěchem o tu medaili bojovat,“ dodal kritiku trenér. Ke slovu se dostal také generální manažer Petr NEDVĚD, kromě zklamání mluvil i o jeho budoucnosti: „Moje budoucnost v pozici generálního manažera? I to se, myslím, bude řešit. „Švýcarsko se o postup porve proti Finsku. Česko bohužel končí, a tak se čekání na drahý kov opět prodlužuje.
Like