Skončila základní část Tipsport extraligy a začíná play off. Jaké jsou silné stránky jednotlivých týmů?

foto: instagram – hcspartapraha

 

Čtyři nejlepší týmy postoupily automaticky do čtvrtfinále a dalších osm celků se utká v předkole. Jako první z čtvrtfinálové čtveřice je vítěz základní části Hradec Králové. Mountfield neměl v podstatě žádné slabiny. Silnou ofenzívu doplňovala ještě lepší obrana a s Hradcem se bude muset počítat, jako s největším favoritem i v play off. Třinec je dvojnásobným mistrem v řadě a i letos je řazen k největším favoritům. Oceláři se mohou spolehnout na svoji brankářskou jedničku Ondřeje Kacetla, který ovládl po šedesáti kolech brankářské statistiky celé ligy. Zároveň mezi důležité pilíře patří nadále hráči jako jsou Martin Růžička nebo Andrej Nestrašil.

Hokejisté Sparty prožívají sezónu, jako na horské dráze. Sparta se po výborném startu dostala do noční můry, kdy bojovala v druhé polovině tabulky. Dokázala se však znovu dostat na nohy a vybojovala celkově třetí příčku, kterou si zajistila čtvrtfinále. Jejich eso v rukávu bude s jistotou Filip Chlapík, který vyhrál produktivitu extraligy.
Posledním týmem, který si zaručil postup mezi osm nejlepší jsou České Budějovice. Motor je jednoznačně skokanem extraligy, protože v minulé sezóně skončili až na propastném čtrnáctém místě. Jihočeský mančaft bude spoléhat na Lukáše Pecha nebo Michala Gulaše.
První duel předkol odehrají Vítkovice proti Olomouci. Vítkovice se po nevydařeném začátku zvedly a zvládly vzájemné zápasy lépe než hanácký soupeř. Olomouc i přesto nebude jednoduchý soupeř. Kohouti vyhráli posledních pět zápasů v základní části a linie Konrád-Káňa-Krejčí bude pro ostravský celek nebezpečná.
Druhou sérii otevřenou Pardubice proti Karlovým Varům. Pro Dynamo byl konec základní části jako zlý sen. Z posledních devíti zápasů vyhráli jen jediný a znamenalo to pro ně vypadnutí z první čtyřky. Karlovy Vary bojovali až do konce o poslední příčky zaručující postup do play off a v posledním zápase proti Litvínovu odvrátili konec sezóny. Pardubickou oporou bude Robert Říčka, zatímco Vary budou spoléhat na Tomáše Mikúše nebo Tomáše Vondráčka.
Třetí sérii vyřazovacích soubojů odehraje Liberec proti Brnu. Bílý Tygři jsou finalisté posledních dvou ročníků a nebudou chtít skončit hůř ani letos. Jejich soupeř Kometa měl sezónu jak na horské dráze. Konec základní části jim nevycházel podle představ a do poslední chvíle bojovali o postup do play off. Můžou se tradičně spoléhat na Petera Muellera, kterého možná čeká poslední sezóna v Kometě.
Poslední duely předkola odehraje Plzeň proti Mladé Boleslavi. Pro Plzeň byly fatální tři porážky v závěru základní části, díky kterým přišli o čtvrtfinálovou čtyřku podobně jako Pardubice. Tahouny týmu budou třetí nejproduktivnější hráč Michal Bulíř a eso v obranných řadách a Peter Čerešňák. Bruslaři měli výborný vstup do sezóny, který se nakonec změnil na boj o samotnou účast v play off. Plzeň bude s jistotou favorit série, ale Mladá Boleslav věří, že zopakují minimálně úspěch z minulého ročníku, kdy postoupili do semifinále, kde podlehli Třinci.
Autor: Lukáš Rauš
Like