O čtvrtfinálové osmičce je rozhodnuto! Kdo postoupí dál?

foto: instagram – hcpce

Čtveřici nejlepších týmů ze základní části doplnila z předkola Mladá Boleslav, Pardubice, Vítkovice a Liberec. Kdo postoupí dál?
Mladá Boleslav dokázala v pětizápasové bitvě porazit Plzeň a potřetí v řadě postoupila do čtvrtfinále. Jeden z klíčových hráčů bruslařského klubu byl slovenský útočník Miloš Kelemen, který si v pěti zápasech připsal pět gólů. Nezahálel ani brankář Gašper Krošelj, který za všech pět zápasů dohromady zaznamenal úspěšnost 92,81% a průměr obdržených gólů 2,13, což z něj statisticky činí třetího nejlepšího brankáře předkola play-off. Proti Mladé Boleslavi se představí vítěz základní části, Hradec Králové. Mountfield bude vstupovat do čtvrtfinálového boje jako favorit a bude spoléhat na své hvězdy, Ahti Oksanena nebo Henriho Kivahoa. Hradečtí hráči dostali před zahájením play-off tři dny volna, které využili ke stmelení kolektivu, ale už opět naplno trénují a pokusí se uspět v roli favorita.
Druhé předkolo se povedlo Pardubicím, které s přehledem porazily Karlovy Vary. Dynamo zvládlo bez větších problémů vyhrát oba domácí zápasy a série se přesunula do Chomutova. Karlovy Vary zde našli svůj azyl, protože jejich hala slouží jako pomoc ukrajinským uprchlíkům. Třetí zápas vyhrály Pardubice po prodloužení a postaraly se o nejrychlejší předkolo letošního ročníku. Dynamo vyzve ve finálové osmičce České Budějovice. Motor zažil fantastickou sezónu, kterou zakončil mezi nejlepší čtveřicí tabulky. Pardubice si budou muset dát pozor především na hráče jako jsou Michal Gulaš nebo Lukáš Pech.
Třetí předkolo odehrály Vítkovice proti Olomouci. Vítkovice v neděli hlásily problémy s virózou, kvůli které se pondělního tréninku tréninku zúčastnili jen dva hráči. Moravskoslezský celek požádal o přeložení pondělního zápasu, ale jejich žádosti nebylo vyhověno. I přes tyhle nepříjemné potíže dokázali sérii otočit a zajistili si postup. Ve čtvrtfinále změří síly s Třincem. V moravskoslezském derby bude Třinec jako obhájce titulu z posledních dvou ročníků favoritem série. I přesto byli letošní zápasy mezi celky vyrovnané a každý si připsal dvě výhry. Třinec bude sázet na svou brankářskou oporu, Ondřeje Kacetla, nebo na útočníka Martina Růžičku.
O poslední čtvrtfinálovou pozici se utkalo Brno proti Liberci. Bílý Tygři začali sérii výborně díky dvěma výhrám na domácím ledě. Kometa se nevzdala a dokázala taktéž vyhrát oba domácí zápasy a o postupu musel rozhodnout poslední zápas v Liberci. Domácí udolali Kometu 6:1 a slaví postup do nejlepší osmičky. Jejich soupeřem bude Sparta Praha, která se zvládla v základní části oklepat a sezónu jako na horské dráze dokázala dostat do přímého postupu do čtvrtfinále. Pražský celek zvládl letos Liberec porazit ve třech soubojích ze tří a bude plnit roli favorita.
(Autor: Lukáš Rauš)
Like