Překvapení se nekoná! Třinec se ve finále extraligy utká se Spartou

Již před sezonou jmenovali experti oba týmy jako hlavní favority na titul. Ve čtvrtfinále si pohlídaly klidnou sérii, avšak v semifinále už to tak jednoznačné být nemělo. Opak je ale pravdou a série byly ještě jednoznačnější. Motor se po čtrnácti letech opět dostal do nejlepší čtyřky, kde jim v cestě stála pražská Sparta. Zato v druhém případě dlouho v historii bádat nemusíme. Souboj Boleslavi s Třincem jsme mohli sledovat i minulý rok. Nakonec slavil Třinec, který následně zvítězil i ve finále.
(foto: HC Sparta Praha)

(foto: HC Sparta Praha)

Oceláři byli favoritem a chtěli tuto roli potvrdit. Důležitý krok k tomu zvládli již na domácím ledě. V prvním utkání jim pomohl sporný trest na pět minut plus do konce utkání pro kapitána Bruslařů Martina Ševce a slavili vítězství 3:0. Druhé klání bylo již vyrovnanější a bezbrankový stav i po prodloužení musely rozhodnout až samostatné nájezdy. I zde však byl radostnější tým z Moravskoslezského kraje. Na kluzišti Středočechů už to vypadalo na bod pro domácí, avšak dvougólové vedení ztratili v samotném závěru. Brankář Krošejl sice chytil střelu soupeře, avšak podle videa až za brankovou čárou. V prodloužení vystřelil z přesilovky vítězství pro Oceláře Erik Hrňa. Ve čtvrtém zápase se Boleslaváci trápili. Recept na obranu draků našel až čtyři minuty před koncem Miloš Kelemen, avšak pouze korigoval skóre na 1:2. Tento náskok už Třinec udržel a oslavil postup do finále.

Čtrnáct let trvalo Motoru, než se vrátil mezi nejlepší čtyři týmy extraligy. Tam mu stála v cestě pražská Sparta. Tým s nejlepším útokem v lize moc dobře věděl, kdo mu stojí v cestě. Největší silou Jihočechů je právě bývalý Sparťan – Lukáš Pech. A právě osmatřicetiletý útočník skóroval hned v úvodním utkání série. Na jeho branku však nikdo nenavázal a padli 1:2. Druhé utkání bylo poněkud jednoznačnější. Pražané jej vyhráli 5:1 a zvládli tak domácí štaci. Na hřišti Budějovic už to vypadalo na vítězství domácích. Pět minut před koncem však pomohl Spartě zkrat kapitána Milana Gulaše. Který se nechal vyloučit na pět minut a do konce utkání. Tuto přesilovku využili hosté hned dvakrát a poslali zápas do prodloužení. V nastaveném čase zápasu už byli Sparťané jasně lepším týmem. Soupeři dovolili pouze tři střely a po trefě Filipa Chlapíka odskočili do vedení v sérii 3:0. Ve čtvrtém utkání už šlo Motoru o život, a to bylo na jeho výkonu vidět. Sparta měla sice o deset střel na branku více, avšak vážnější šance měli České Budějovice a zvítězili 3:1. Rozhodující zápas se vrátil do O2 Areny. Nejvyhrocenější klání série bylo napínavé až do poslední chvíle. Před domácím publikem nakonec slavila Sparta a po šesti letech postoupila do finále.

Jeden z dvojice Třinec – Sparta získá letos titul. Finále začne na ledě Ocelářů, kde v letošním play-off zatím nenašli draci přemožitele. Avšak ani v Praze ještě hosté nezvítězili. Na rozdíl od Sparty jsou však Třinečtí nepřemoženi ani na venkovním ledě. To se může změnit. Ve finále se tyto týmy utkají vůbec poprvé. Povede se obhajoba nebo se Sparta po nekonečném čekání vrátí na český trůn? To se již brzy dozvíme.
Like