Češi nestačili v odvetném utkání na Německo

Národní tým nastoupil do čtvrtého utkání v rámci přípravy na Mistrovství světa 2022 ve Finsku. Minulý zápas sehráli Češi s Německem, ve kterém svého soupeře jednoznačně přejeli poměrem 6:2. Odvetné klání se tentokráte neslo ve vyrovnaném duhu, když už v šesté minutě zaznamenal vítěznou branku DANIEL SCHMÖTZ. Česká reprezentace na hostujícího brankáře nenašla recept, a tak Německo po gólu MIRKA HÖFFLINA do prázdné zvítězilo 2:0.

(foto: sport.cz)

Hned po úvodním vhazování se do zajímavé příležitosti dostal Matěj  Blümel, jenž po Smejkalově pasu z rohu kluziště pálil do německého brankáře. V šesté minutě vybojoval Daniel Schmölz kotouč na modré čáře, najel si do levého kruhu, odkud překonal Petra Kváču střelou pod lapačku ke vzdálenější tyči. Zanedlouho si liberecký gólman připsal první úspěšný zákrok v utkání, když si pohlídal pokus z útočné akce Fleischera.

Blízko vyrovnání byl Libor Zábranský, který vzal přečíslení na sebe. Jeho projektil z pravé strany jen těsně minul brankovou konstrukci. Vzápětí perfektně našel Patrik Zdráhal volného Jakuba Navrátila mezi kruhy, forhendové zakončení olomouckého centra si však Jenike pohlídal.

Češi si také zahráli první přesilovku v klání, avšak ani ta na vyrovnání nestačila. Velkou příležitost ke skórování měl David Jiříček, jenž se protáhl kolem obránce podél pravého mantinelu a přihrál na připraveného Jiřího Černocha, ten ale ránou z první trefil pouze hostujícího gólmana.


Úvod druhého dějství byl opět aktivnější ze strany Němců. Nepříjemnou situaci vytvořilo nahození Jentzsche, které musel Petr Kváča řešit hlavičkou do ochranné sítě. Šikovné ruce předvedl forvard českého původu Dominik Kahun, když obešel dvojici bránících hráčů v bílých dresech, střela do horního rohu české svatyně však letěla nad.

Obrovskou šanci si připsal Petr Kodýtek zakončující v přečíslení, avšak kotouč zůstal stát na brankové čáře, kde si ho už převzali němečtí beci. Poté si v početní výhodě zahráli také hosté. Přesná křižná přihrávka Blanka skončila přesně na čepeli Karachuna, ten však střelou z první trefil pouze boční síť. Po pár kombinacích vyslal Höffin z pravého kruhu pro vhazování tvrdý projektil, který orazítkoval Kváčovu klec.


V závěrečné části hry Německo už svůj náskok spíše bránilo. Petr Holík se při rychlém protiútoku rozhodl vydat sám na bránu, jeho střelu ze slotu ale brankář hostů perfektně vykryl. Další obrovskou příležitost zaznamenal Jakub Flek, který si po dlouhém pasu přes celé hřiště najel mezi kruhy, odkud prudkou ránou strefil pouze horní tyč německé svatyně.

Hned nato se úplně osamocený Patrik Zdráhal dostal až před Jenikeho, avšak strážce klece Německa předvedl další fantastický zákrok. V závěru hry se Češi rozhodli pro hru bez brankáře, kterou využil střelou do prázdné Mirko Höfflin, Německo tak zvítězilo 2:0.

 

Branky a nahrávky: 6. Schmölz (Kahun, Rogl), 59. Höfflin

Česko: Kváča (Lukeš) – Jordán, Ščotka, Krejčík, Zábranský, Sklenička, Jiříček, Kaňák, Budík – Blümel, Holík, Smejkal – Lang, Černoch, Beránek – Flek, Kodýtek, Navrátil – Zdráhal, Hladonik, Klapka – Fridrich
Trenér: Kari Jalonen

Německo: Jenike (Treutle) – Bender, Münzenberger, Wagner, Hüttl, Rogl, Huss – Schmölz, Kahun, Fleischer – Höfflin, Soramies, Braun – Karachun, Blank, Jentzsch – Rutkowski, Leonhardt, Volek
Trenér: Tomi Söderholm

Like