Češi nestačili v rámci přípravy na domácí Slováky

Národní tým odehrál páté přípravné utkání před Mistrovství světa 2022 ve Finsku. Po souboji s Rakouskem a Německem přišly na řadu další dva zápasy s jiným z našich sousedů, Slovenskem. Ten první však naše reprezentace nezvládla. Ve Spišské Nové Vsi vstřelila pouze jedinou branku a prohrála 1:3.

(foto: hokej.cz)

Poměrně ospalý začátek nastartovala až přesilovka soupeře po faulu Kodýtka. Přestupku plzeňského hráče využil jiný Indián. Z pozice střelce z dálky vypálil Peter Čerešňák a mířil přesně. Na jeho trefu odpověděl po minutě Matěj Blümel, který unikl a procedil kotouč za záda Tomka. V závěru třetiny opět fauloval Kodýtek. Tuto početní převahu však již bronzoví medailisté z Pekingu nevyužili a šlo se do šaten za vyrovnaného stavu.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili lépe domácí. Již v druhé minutě poslal svůj tým do vedení Alex Tamáši. To dostalo Slováky na koně a začali svého soupeře mírně přehrávat. Navíc dostali další příležitost přesilovky. Fauloval Beránek. Gól ale napadl, a navíc se karty obrátily. Tentokrát se provinil Krištof a Češi měli příležitost srovnat. Ani hosté však neskórovali. Síť rozvlnil až v deváté minutě druhé části Mislav Rosandič a poslal naše sousedy do dvoubrankového vedení. To donutilo svěřence kouče Jalonena zvýšit obrátky. Obrovskou příležitost si vytvořil Hladonik. Tváří v tvář Tomkovi byl faulován a bylo nařízeno trestné střílení. Karlovarský útočník se tak rozjel znovu, avšak recept na slovenského brankáře nenašel. Poté Češi navíc nevyužili ani další přesilovku, a tak prohrávali po čtyřiceti minutách o dvě branky.

Do třetí části vstoupili slovenští hokejisté velice energicky. Našemu týmu nedovolovali moc šancí. Možnost definitivně rozhodnout dostali po faulu Skleničky. Kváča však neměl tolik práce a šance na obrat stále žila. Dvě minuty před koncem si nedovoleně počínal Kollár a po oddechovém čase opustil český brankář svou bránu. Ani hru šest na čtyři jsme bohužel nevyužili a připsali jsme si druhou porážku v řadě. Trenér Jalonen si pochvaloval kvalitu utkání. Potvrdil, že Slováci hráli rychlejší a přesnější hokej, něž předtím výběr Německa a Rakouska. Odvetné klání čeká obě reprezentace v sobotu 23. dubna, ve tři hodiny odpoledne.

Branky a nahrávky: 10. Blümel (Holík, Kaňák) – 9. Čerešňák (Krištof, Liška), 22. Tamáši (Kollár, Ivan), 29. Rosandič (Minárík, Sukel)

Česko: Kváča (Lukeš) – Zábranský, Ščotka, Jeřábek, Krejčík, Jiříček, Sklenička, Budík, Kaňák – Smejkal, Holík, Blümel, Zdráhal, Černoch, Ciencala, Flek, Kodýtek, Kousal, Fridrich, Hladonik, Beránek, Lang.

Slovensko: Tomek (Riečický) – Čerešňák, Rosandič, Bučko, Jánošík, Mudrák, Ivan, Romančík, Koch – Liška, Krištof, Lantoši, Mucha, Sukel‘, Faško-Rudáš, Valach, Tamáši, Kollár, Honzek, Mikúš, Minárík.

 

Autor – Vojtěch Kotyk

Like