Češi otočili zápas se Slovenskem a vyhráli po nájezdech!

Český tým prohrál první přípravný zápas se Slovenskem 1:3, a proto měli o to větší motivaci v sobotním utkání. K národnímu týmu se už zvládl zapojit asistent Martin Erat, který se prvního utkání neúčastnil z důvodu cesty do USA z pracovních a rodinných důvodů. Libor Zábranský starší chyběl na lavičce i ve druhém utkání se Slovenskem. Asistent trenéra měl negativní test na covid-19, ale přetrvávaly u něj příznaky nemoci, a proto se dohodl s ostatními členy týmu, že k reprezentaci se připojí až v úterý v Ostravě. 

(foto: hokej.cz)

Slováci vstoupili do utkání agresivně a už v prvních okamžicích si dokázali vytvořit několik nebezpečných příležitostí. Už po 14 sekundách musel Štěpán Lukeš zasahovat proti střele Adama Lišky, který svoji šanci neproměnil ani o další dvě minuty později, když trefil jen boční brankovou konstrukci. O první branku utkání se postaralo Slovensko díky přečíslení v našem obranném pásmu. Autorem branky byl Mário Lunter.

Do druhé třetiny vstoupily oba celky úspěšně. Nejprve po půl minutě skóroval Robert Lantoši, jenž využil nepovedenou kontrolu puku českého týmu, čímž poslal Slovensko do dvoubrankového vedení. Česká reprezentace dlouho nezahálela a po další třičtvrtě minuty vsítil první branku hostujících Patrik Zdráhal, který zvládl přihrávku od Jeřábka dostat do šťastného konce. V polovině třetiny se postaral o nebezpečnou šanci David Jiříček, jenž po tvrdé střele opět našel puk a nahrál ho zcela volnému Petru Holíkovi. Ten bohužel správně netrefil puk. Českou reprezentaci jako kdyby polili živou vodou po gólu snižujícím náskok Slovenska. Postupně si vytvořila několik slušný šancí, kterou nedokázal nikdo až do 40. minuty proměnit. V posledních vteřinách třetiny šikovně strčil Jiří Černoch hokejku do střely Jana Ščotky, díky čemuž srovnal na 2:2.

Třetí dějství začalo lépe pro domácí. Hůl tentokrát strčil do střely Patrika Kocha jeho spoluhráč Andrej Kollár a Slováci opět vedli. V 49. minutě se dostali domácí po akci za brankovištěm do příležitosti, fantastický Štěpán Lukeš však nádherným zákrokem nadále držel naději na vyrovnání. Šance přišla v 55. minutě, když po ztrátě puku Jakuba Fleka dokázal vystřelit Pavel Kousal, který se úspěšně trefil nad lapačku domácí gólmana. Pro Kousala to byla první trefa v reprezentačním dresu.

V prodloužení se dostal český tým k nařízenému trestnému střílení, které ale nedokázal Matěj Blümel proměnit. Na řadu přišly samostatné nájezdy. I v nich byl český brankář důležitým klíčem ke štěstí, když Slováci nedokázali proměnit ani jeden ze čtyř pokusů. Naopak na straně hostů se zvládl v prvním kole prosadil Patrik Zdráhal a později ve druhém kole byl doplněn Jiřím Černochem, který zpečetil výhru národního týmu 4:3 po nájezdech.

 

Branky a nahrávky: 15. Lunter (Faško-Rudáš, Bučko), 21. Lantoši (Liška, Rosandič), 43. Kollár (Koch) – 22. Zdráhal (Jeřábek), 40. Černoch (Ščotka), 55. Kousal (Flek, Kodýtek), rozh. náj. Zdráhal.

Slovensko: Riečický (Tomek) – Rosandič (A), Čerešnák (C), Jánošík, Bučko, Ivan, Koch, Mudrák – Liška, Krištof (A), Lantoši – Lunter, Tamáši, Faško-Rudáš – Minárík, Kollár, Valach – Honzek, Mikúš, Okuliar.

Česko: Lukeš (Stezka) – Ščotka (C), Nedomlel, Krejčík, Jeřábek (A), Sklenička, Jiříček, Kaňák, Budík – Smejkal, Holík, Blümel – Zdráhal, Černoch, Ciencala – Flek (A), Kodýtek, Kousal – Beránek, Hladonik, Klapka – Fridrich.

 

Autor – Lukáš Rauš

Like