Senzační přestřelku rozhodl hattrickem Jiří Kulich! Reprezentace do 18 let zvítězila nad Kanadou

Českou reprezentaci do 18 let čekal ve skupině na mistrovství světa poslední soupeř, silný výběr Kanady. Soupeř šel už ve druhé minutě do vedení, avšak národní tým stačil rychle odpovědět. Poté se skóre přelévalo z jedné strany na druhou, nakonec se šlo za stavu 5:5 do prodloužení. To rozhodl svým třetím gólem fantastický JIŘÍ KULICH. Češi tak do vyřazovacích soubojů postupují z druhého místa. 

Utkání začalo pěkně zostra. V čase 1:55 nahodil pum Dragicevic na bránu, avšak jeden z hráčů v červených dresech jej odrazil příhodně pro Nicka Moldenhauera, jenž ze slotu postrčil hrací předmět mezi betony Špunara.  

Běžela šestá minuta, když Češi dostali k dispozici první přesilovku, kterou národní tým využil po pouhých šesti vteřinách. Matyáš Šapovaliv vyhrál vhazování, kotouč postrčil na modrou na Šalého, ten si vyměnil místo s Tomášem Hamarou, jenž černou pryž vyslal z první na klec Kanaďanů, tu však ještě těsně před bránou stačil Adam Bareš tečovat přesně do pravého rohu.  

Hned na úvod prostřední části hry hrála česká reprezentace další početní výhodu. Po kombinaci v útočné třetině najel Tomáš Hamara do prostoru mezi kruhy, poslal zadovku na Jiřího Kulicha a ten střelou zápěstím propálil Reyda Dycka, čímž poslal Česko do vedení. Vzápětí ale šli lvi také do čtyř a Javorové listy, stejně jako národní tým, rychle trestaly. Po zmatku před Špunarem se nejlépe zorientoval Adam Fantilli, jenž dorážkou vyrovnal stav utkán. 

Festival vyloučení však dále pokračoval. Kanada najednou měla na trestné lavici hned tři hráče, a tak Češi hráli dvojnásobnou přesilovku. Po střele Hamary skončil kotouč někde v brankovišti Dycka, nakonec jej stačil dotlačit  Adam Bareš až za brankovou čáru. Kanaďané si vzali trenérskou výzvu, ta jim ale nevyšla, tudíž následovalo další vyloučení. Stejná situace se zanedlouho opakoval, tentokráte už však nikdo kotouč do brány nedopravil. Obrovskou šanci měl také Tomáš Hamara, avšak kanadský gólman proti jeho střele vytáhl perfektní zákrok. 

V čase 34:43 bylo znovu srovnáno. Goyette si obhodil Prčíka a vydal se do přečíslení dva na jednoho, v něm poslal kotouč Lukasi Dragicevicovi, který zakončoval do téměř odkryté klece. Za 14 sekund se ale Kanada opět provinila nedovoleným zákrokem a národnímu týmu se vyskytla perfektní příležitost k další vstřelené brance.  

Like