Oceláři opět mistry české extraligy! V dramatickém finále přemohli Spartu

Dva bezpochyby nejlepší týmy letošního ročníku se setkali ve finálové sérii. Rozhodla preciznost, obětavost a branky v pravou chvíli. Třinec se mohl chlubit nejlepší obranou. Pražané zase nejlepším útokem, ten však ve finálové sérii nešlapal, jak má. Jedním z hlavních faktorů tohoto problému mohla být absence Davida Tomáška, jenž se zranil v posledním zápase semifinále s Motorem. Primární problém tvořila obrana a propracovaný systém týmu z východu Česka. Jakmile se dostali do vedení, drželi skálopevnou zeď ve středním pásmu. Tedy stylem, kterým se tak proslavila CSKA Moskva.

(hcocelari.cz)

V úvodním utkání série vedla Sparta po přesilovkové trefě obránce Matuškina. Ve třetí části však Oceláři otočili vývoj zápasu a nakonec zvítězili 4:1. Druhé klání patřilo hostům. Tým z hlavního města v něm zvítězil 2:1 a ani gól v početní převaze, který vstřelil Hrňa, drakům k obratu nepomohl. Série se tak za vyrovnaného stavu přesunula do Prahy. Domácí však výhodu fanoušků nevyužili. Třinečtí díky svému obranému systému udrželi vedení 3:2. Publikum ovšem hnalo mužstvo s velkým „S“ kupředu. Ve čtvrtém souboji domácí zvítězili 5:2.

Finále se opět za vyrovnaného stavu vrátilo do Třince, kde byla k vidění neuvěřitelná přestřelka. Celkově deset branek a změna brankařů na obou stranách. Důležité postavení a možnost v Praze rozhodnout sérii získali Oceláři. A to nakonec jednoznačnou výhrou 7:3. V šestém klání začali Sparťané aktivněji, avšak soupeř trestal drobné chyby v obraně. Skóre otevřel Dravecký. Z trestného střílení zvedl na 2:0 Svačina. Zbylé dvě třetiny už Sparta neměla sílu na obrat. Navíc narazili na výborný obraný systém soupeře. Sedm minut před koncem vrátil šanci Pražanům Horák. Na něj už ale nikdo nenavázal, a Třinec se stal potřetí v řadě mistrem.

Vynikající kouč i celý realizační tým, dobrá brankářská dvojice, obětavá obrana, skvělý útok, hlasití fanoušci, a hlavně propracovaný systém. I díky tomu Třinec oslavuje již historicky čtvrtý titul. Pozápasové oslavy byly obzvlášť dojemné pro trenéra Ocelářů Václava Varaďu, jenž nejúspěšnější český klub posledních let opouští.

Série: Oceláři Třinec 4:2 Sparta Praha (4:1; 1:2; 3:2; 2:5; 7:3; 2:1)

Autor – Vojtěch Kotyk

(foto: hcocelari.cz)

Like