Smutný konec na mistrovství světa! Česká osmnáctka podlehla Finům a končí čtvrtá

Česká reprezentace do 18 let zakončovala světový šampionát bojem o bronz proti silnému Finsku. Jak nám, tak i hokejistům Suomi se podařilo porazit Kanadu, a to shodně 6:5 v prodloužení. Oba týmy však nedokázaly postoupit do finále. Češi nestačili na USA, Seveřané zase na Švédsko. Stejné bylo také umístění ve skupině, konkrétně druhé místo. Ve vyrovnaném souboji jsme však, jak se říká, tahali za kratší konec.

(foto: hokej.cz)

Sestava Česka se oproti semifinále opět nezměnila, a ani náš soupeř neudělal tolik změn. Trenéři věděli, že bude důležitá disciplinovanost, což se českým hráčům úplně nepodařilo. Již po třech minutách hry nás poslal do čtyř Soukup. Oslabení jsme však zvládli na jedničku, a navíc jsme se hned po Soukupově návratu ujali vedení. Přečíslení dva na jednoho vyřešili výborně Adam Bareš s Ondřejem Becherem, druhý jmenovaný překonal finského brankáře. Z následné akce trefil útočník soupeře jen tyč, avšak další větší příležitost Finů již gólem skončila. Nejlepší finský střelec Joakim Kemell tečoval nahození od modré čáry a srovnal na 1:1. Závěr třetiny patřil jasně soupeři, ale do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Bohužel i v první polovině druhé části měli navrch Finové, a to i přes naši přesilovku. Nakonec přeci jen udeřili, když opět skóroval Joakim Kemell. To však naši osmnáctku nakoplo a začali být znovu živější. Samostatný únik neproměnil Kulich a ani následná šance Bareše brankou neskončila. Čechy trápilo hlavně vhazování, po kterém museli o puk neustále bojovat.

Třetí perioda už byla pro naše barvy velice těžká. Finové výborně bránili a nepouštěli nás do žádných vyložených příležitostí. Výborně si hlídali modrou čáru i prostor v obraném pásmu. Pět minut před koncem navíc přidali branku. Hrdina zápasu Kemell vybojoval kotouč v rohu a nabil Jeremu Lassilovi, jenž se svou střelou nemýlil. Poslední nadějí byla hra v šesti jenže v té jsme skórovat nedokázali. Naopak do prázdné branky svým druhým gólem v zápase rozhodl Jere Lassila. Ten tak byl už všech čtyřech protivníkových branek. Češi bohužel podlehli Finům 4:1 a na turnaji končí čtvrtí.

 

Branky a nahrávky: 10. Kemell (Kiviharju, Lassila), 34. Kemell (Kaskimäki, Lassila), 55. Lassila (Kemell), 60. Lassila (Laakso) – 6. Becher (Bareš, Němec).

Finsko: Leinonen (Kokko) – Kiviharju, Kulonummi (A), Grönlund, Minkkinen, Laakso, Kärki, Heinonen – Kaskimäki (A), Lassila (C), Kemell – Halttunen, Rönni, Nyman – Uronen, Bau, Hämeenaho – Raiman, Hokkanen, Männistö – Vuorio.

Česko: Schnattinger (Špunar) – Hamara, Prčík (A), Čech (A), Tůma, Dvořák, Němec, Puchala – Šalé, Šapovaliv, Kulich (C) – Melovský, Becher, Bareš – Rymon, Sapoušek, Slavíček – Plos, Polák, Soukup – Gaspar.

 

Autor – Vojtěch Kotyk

Like