Český tým pokračuje ve vítězné vlně! Tentokrát si poradil s Finskem

Čeští hokejisté nastupovali do předposledního utkání před mistrovstvím světa už se všemi možnými posilami ze zámoří. Včetně brankáře KARLA VEJMELKY, pro kterého byla premiéra v reprezentačním dresu o to sladší, když se mohl radovat z výhry. Finové naopak přivezli pouze jednu posilu z NHL. Po defenzivním utkání na obou stranách se nakonec z výhry 3:1 mohli radovat svěřenci KARIHO JALONENA.

(foto: iSport.cz)

V první třetině se ani jednomu celku nepovedlo otevřít skóre. Finové za celé dějství vystřelili pouze dvakrát, ale byli to oni, kdo přišli s nejnebezpečnější akcí. Marek Antill krátce po začátku hry obdržel přihrávku a měl šanci skórovat do prázdné branky české reprezentace. Svoji šanci naštěstí zahodil. Finové i nadále pokračovali ve vytváření tlaku na českou obranu, která svojí práci zvládla výborně a nedostávala soupeře ke střeleckým příležitostem. Ani dvě přesilové hry nedokázal skandinávský tým využít.

Češi na konci třetiny vytvořili na Finy tlak střely od Tomáše Hertla nebo Romana Červenky. Šancím v závěru napomohla i přesilová hra, která ovšem gólem neskončila. Všechny příležitosti totiž Juho Olkinuora zachytil.

I ve druhém dějství dostali svěřenci Kariho Jalonena příležitost otevřít skóre z přesilovky po chybě Finů, když hráli v šesti. Ani zde nemohl nikdo zvedat ruce nad hlavu, ale i přesto Češi pokračovali v aktivní hře. Vrcholem bylo otevření skóre v 37. minutě, když se po střele Radima Šimka strhla u finské brány mela o puk, který nakonec do branky soupeře dostal Matěj Blümel. Uběhlo pouhých 29 vteřin a Tomáš Hertl přihrál zpoza branky volnému Jiřímu Smejkalovi, který zvýšil náskok na dvoubrankové vedení.

V posledním dějství se povedlo skórovat i Finům. Češi totiž v útočném pásmu ztratili puk, čehož využil Petrus Palmu a samostatným únikem překonal Karla Vejmelku, kterého připravil o čisté konto a utkání ještě zdramatizoval. Finové se pokoušeli ke konci vytvářet na svého soupeře tlak, ale o další příležitosti je připravil faul Jera Sallinena, který si šel na dvě minuty sednout za seknutí Jakuba Vrány. V závěru zkusili i přes oslabení hru bez brankáře. David Krejčí dokázal odkrytou bránu využít a dvacet vteřin před závěrečnou sirénou zvýšil stav na konečných 3:1.

Češi tedy zvládli i druhý zápas Švédských hokejových her a v nedělním duelu se Švýcarskem budou útočit na další vítězství v mezistátním turnaji. Zároveň se bude jednat o poslední duel před Mistrovstvím světa ve Finsku, kde odehrají úvodní zápas 14. května proti Velké Británii.

Branky a nahrávky: 49. Palmu (Armia) – 37. Blümel (Červenka, Šimek), 38. Smejkal (Hertl), 60. Krejčí

Finsko: Olkinuora (Tuohimaa) – Ohtamaa, Pokka, Lehtonen, Hietanen, Vatanen (A), M. Seppälä, Saarijärvi, Friman – Mäenalanen, Björninen, Anttila (A) – Nenonen, Aaltonen, Palmu – Filppula (C), Armia, Sallinen – Lammikko, Nurmi, Ojamäki.

Česko: Vejmelka (Langhamer) – Šimek, Hronek, D. Musil, Kundrátek, Sklenička, Krejčík, Jordán, Ščotka (A) – Červenka (C), Krejčí (A), Blümel – Smejkal, Hertl, Vrána – Simon, Špaček, Stránský – Flek, Černoch, Zohorna.
Like