Česko oloupilo Švýcarsko o tři body a podruhé v řadě vyhrálo turnaj EHT!

Nejen premiérové čisté konto brankáře KARLA VEJMELKY hned v jeho druhém zápase za reprezentaci, ale především vítězství na švédském turnaji Beijer Hockey Games. Kouč KARI JALONEN zažívá velmi úspěšný začátek své trenérské kariéry právě u českého národního týmu. Po vítězstvích 2:1 nad Švédskem, 3:1 nad Finskem a dnešním dalším povedeném zápase 3:0 nad výběrem Švýcarska. Díky této povedené přípravě národní tým vzbuzuje naděje v zisk cenného kovu u českých fanoušků na nadcházejícím mistrovství světa. V posledním zápase přípravy jsme se tak naladili vítězným zápasem nad týmem helvétského kříže.

(foto: hokej.cz)

První třetina, tak jako všechny ostatní v utkání, byla velmi vyrovnaná, a i přes lehké přestřílení od soupeře v poměru 13:10, zápas zůstal nerozhodný na počet branek. Vyloučení jsme mohli vidět až ke konci třetiny, když se provinil proti pravidlům vysokou holí mladičký David Jiříček. Prostřední perioda nám gól stále nepřinesla, a tak se muselo počkat až do té třetí, která byla oproti předchozí více defenzivní. V páté minutě třetí části otevřel skóre po Jiříčkově asistenci, dnes už brněnský, Tomáš Kundrátek. Zápas měl tempo, čehož využil Petr Holík. Češi se tak ujali dvoubrankového vedení osm minut před koncem. Po ubránění přesilovky, kdy si šel odpykat trest kapitán týmu Roman Červenka za hrubost, přidal branku do odkryté klece Jakub Vrána, a pojistil tak vítězství nejen v utkání, ale i v celém turnaji. Národní tým tak vchází do mistrovství světa s parádní bilancí pěti výher za sebou.

 

Branky a nahrávky: 45. Kundrátek (Jiříček, Červenka) – 53. Holík ( Stránský, Krejčík) 58. Vrána (Hertl, Simon)

Švýcarsko: Aeschilmann ( Berra) – Frick, Fora (C), Siegenthaler, Egli, CH. Marti, Glauser, Loeffel – Sutr, Corvi, Kunzle, Scherwey (A), Ambhul (A), Thurkauf, Rod, Riat, Bertschy, Helm, Miranda, Eggenberger.

Česko: Vejmelka (Lukeš) – Šimek, Hronek, D. Musil, Kundrátek, Sklenička, Krejčík, Jordán, Ščotka (A) – Červenka (C), Krejčí (A), Blümel – Smejkal, Hertl, Vrána – Simon, Špaček, Stránský – Flek, Černoch, Zohorna.

 

Autor – Vojtěch Rott

Like