Velká jména na mistrovství světa! Přehled deseti hvězd pro letošní šampionát

Na rozdíl od her v Pekingu, se na mistrovství světa představí hráči z NHL. Pro řadu týmů dorazí nepostradatelná jména. K vidění bude velká řada hvězd, a to nejen z nejlepší soutěže světa. Zde je přehled deseti velkých jmen, které jsou v nominacích na světový šampionát!

(foto: isport.cz)

Tomáš Hertl

Začněme asi českým tahounem a zároveň jedním z nejzvučnějších jmen pro letošní šampionát. Hertl se na MS představí po sedmi letech. Půjde o jeho čtvrté mistrovství mezi seniory v kariéře. Letošní sezona patřila mezi jeho úplně nejlepší. Za osmadvacet utkání nasbíral šedesát čtyři bodů (30+34). Podepsal také životní kontrakt v San Jose. Jeho výkony by měly mít velký vliv na výsledek Česka v turnaji.

Karel Vejmelka

Když se v hokeji řekne z nuly na sto, rozhodně vás jako první musí napadnout jméno Vejmelka. Český brankář se z ničeho nic objevil mezi elitou maskovaných mužů. Jeho Arizona však hrála v této sezoně opravdu katastrofálně, a tak pro něj mohl ročník skončit velice brzy. Jenže Vejmelka si svými výkony jednoznačně řekl o místo v reprezentaci, ve které bude hájit české barvy ve Finsku. Na Švédských hrách dostal za dva zápasy jedinou branku a očekává se tedy, že by měl být českou jedničkou.

Mathew Barzal

Pokud by se na turnaji očekával moderní hokej pouze od jediného hráče, byl by jím určitě Mathew Barzal. Rychlost, inteligence a výborná technika. Přesně to vystihuje novodobý styl ledního hokeje. A právě tím disponuje i tento kanadský útočník. V minulé sezoně se jeho Islanders dostali až do semifinále. Letos ale nepostoupili ani do play-off. Barzal si tedy jede na MS vlastně spravit chuť.

Nico Hischier

V roce 2017 se stal historicky první jedničkou draftu ze Švýcarska. A právě v NHL ukázal svou neuvěřitelnou sílu. V letošní sezoně nasbíral za sedmdesát zápasů šedesát bodů a o jeho formě tedy není pochyb. Na MS jede podruhé za sebou. Minulý rok měl šest bodů za osm zápasů a letos by mohl mířit ještě víš.

Rasmus Dahlin

Další jednička draftu, ale až o rok později. Dahlina si v roce 2018 vytáhlo Buffalo a už v první sezoně odehrál plný počet zápasů. Připsal si v nich čtyřiačtyřicet bodů. Postupem času se ale ještě zvedl. I přes to, že Buffalo poslední dobou patří spíše ke spodu tabulky než play-off, Dahlin stoupá strmě vzhůru. Pro Švédsko bude jeho účast důležitým impulsem pro úspěch. Rozhodně Švédi nechtějí opakovat poslední turnaj.

Oliver Ekman-Larsson

Opak Dahlina ve švédské reprezentaci bude Oliver Ekman-Larsson, zkušený obránce, který pojede již na sedmé mistrovství. Pokud se dostane do obraného páru právě s mladým obráncem Sabres, mohlo by jít o nejlepší obranu turnaje.

(foto: sportnet.sme.sk)

Tim Stützle

Sedmdesát devět zápasů – padesát osm bodů. Takové jsou statistiky dvacetiletého Němce v letošní sezoně a asi hovoří za vše. Jako vycházející hvězda německého hokeje ukázal, že je pro Ottawu nepostradatelný. Stejně tak je tomu i u reprezentace. On je po stříbru z OH 2018 dalším důkazem toho, že hokej u našich sousedů roste a na letošním šampionátu to může potvrdit.

Moritz Seider

Další německá vycházející hvězda. Seider má za sebou první rok v NHL. Jako obránce nastřádal padesát bodů za dvaaosmdesát zápasů. Na MS se představil i minulý rok, kde si za deset klání připsal pět asistencí. Tyto čísla by ale po letošní neskutečné sezoně mohl a možná i měl překonat.

Seth Jones

K elitě obrany by měl patřit také Seth Jones, dlouholetý obránce Columbusu, který však v té sezoně změnil dres. Nově oblékal trikot Chicaga. Vzhledem ke konkurenci není lehké se do reprezentace USA dostat. Pro Jonese to ale byl samozřejmost. Na MS hrál sice naposledy ještě jako mladík, avšak letos o něj měli v americkém výběru velký zájem. A není divu. Patří k nejlepším americkým obráncům, ne-li světovým. Jeho zkušenosti se budou spojeným státům hodit.

Juraj Slafkovský

Na závěr jeden hráč mimo NHL. Avšak letošní ročník by se ho měl týkat. Nejen kvůli výborným výkonům na OH by měl být Slafkovský draftován v první desítce. V žebříčcích expertů před draftem je stavěn velmi vysoko. V reprezentaci mu to navíc náramně svědčí, což ukázal právě v Pekingu. Nebylo by překvapením, kdyby se Slafkovský i na MS dostal ke špičce tabulky střelců.

Like
1

Napsat komentář