Česko po stopách Kanady? Začátek blamáž a pak zlato!

Hráči Česka po vítězném utkání proti Velké Británii (foto: iihf.com)

Česká reprezentace na začátek MS 2022 tápe. V prvním utkání sice přemohla o poznání slabší Velkou Británii. Při zápase se Švédy nám chybělo to potřebné štěstíčko, ale třetí duel s Rakouskem byla hrůza. Po první části turnaje se v tabulce krčíme na čtvrtém místě s čtyřmi body a velikáni nás ještě čekají.


V následujících dnech je před národním týmem zápas s Lotyšskem a Norskem, pak se ale začne lámat chleba, protože skupinu uzavřeme duely s USA a domácím Finskem. Bohužel už český tým nepředstavuje takovou extra-třídu, proto je potřeba se během prvních dvou zápasů sladit a sehrát, aby na Ameriku bylo vše dokonalé. USA nepodává přesvědčivé výkony. Ztratila bod s Rakouskem a vůbec nestačila Finům. Domácí tým bude nejtěžší zkouškou před čtvrtfinále, do kterého doufám postoupíme i přes nepovedený začátek.

Nepovedené začátky občas vedou ke zlaté medaili. Nemusíme se vracet vůbec daleko do historie, stačí do loňského Mistrovství světa 2021 v Rize. Kanada na úvod turnaje prohrála s Lotyšskem (0:2), USA (1:5) a Německem (1:3). Tyto tři zápasy ale stačily k nastartování a velmi šťastnému postupu do čtvrtfinále na úkor Kazachstánu. V play-off si už sehraný tým poradil s Ruskem (2:1p), v semifinále napravil zápas s USA (4:2) a nakonec skalpoval i Finsko (3:2p). Nakonec zacinkalo zlato a Kanada předvedla svou pohodu.

Je naivní srovnávat naši reprezentaci s Kanadou, ovšem příběh by mohl být stejný. Tým máme opravdu našlapaný, který navíc podílí hvězdný Pastrňák, rozený střelec a střely nám vážně chybí. Mohlo by to přinést potřebné oživení celého týmu a potřebné nakopnutí. Samozřejmě jeden hráč neřeší všechny problémy, ale druhé nastartování by pomohlo. Nepřestáváme věřit, nepřestáváme fandit!

Like
1