Česká hokejová reprezentace v čele s Pastrňákem vyhrála nad Norskem!

Před národním týmem stál poslední z „lehkých“ týmů na šampionátu. Češi posilnění nejen Davidy Pastrňákem a Kämpfem, ale také sebevědomým po vysokém triumfu nad Lotyšskem otevřeli skóre už v sedmé minutě. O branku v přesilovce se postaral nikdo jiný než bostonský ostrostřelec. Do norské brány nakonec padly ještě tři góly, česká reprezentace tak může slavit vítězství 4:1 a hlavně veledůležité tři body do tabulky. 

(foto: hokej.cz)

První zajímavou šanci utkání si Češi vytvořili v přečíslení dva na jednoho, Smejkal hledal před bránou novou posilu národního týmu Davida Kämpfa, ten však kotouč nezpracoval. Vzápětí měli hráči v červených dresech k dispozici první přesilovku. Roman Červenka poslal prudký pas na Davida Krejčího mezi kruhy, ten naznačil střelu z první, avšak kotouč ještě postrčil na levý kruh na Davida Pastrňáka, jenž svou typickou ránou z první otevřel skóre klání. Na konci úvodní třetiny zahrozili také Norové, skrytá střela Johannessena naštěstí po menších problémech skončila schovaná ve výstroji brankáře Arizony. 

Na začátku druhého dějství se Norsko opět provinilo nedovoleným zákrokem. Nahozený puk našel za bránou Jiří Černoch a okamžitě ho posunul na přijíždějícího Jakuba Vránu před norskou svatyní. Forvard Detroitu už pouze dorazil pod lapačku Artznema. Na druhé straně měl výbornou příležitost ke skórování Matse Olsen, po otočce Kena Olimba kolem českého brankoviště však jednatřicetiletý útočník Frölundy netrefil zcela odkrytou klec.

Poté se opět ukázal David Kämpf, když po přesném pasu Matěje Blümela pálil jen těsně vedle levé tyče. Zvyšovat na 3:0 mohlo bývalé bostonské duo v přečíslení dva na jednoho, avšak při výměně puku zblokoval přihrávku norský obránce. V závěru třetiny střílel Olimb z pravého kruhu na zacloněného Vejmelku, tomu k zákroku pomohla branková konstrukce.

Na úvod závěrečné části hry se bostonská posila dostala do úniku, avšak byla při něm faulována, a tak bylo nařízeno trestné střílení. Na něj se vydal sám David Pastrňák, přehodil si kotouč na bekhendovou část hole, až těsně před norským brankářem puk stáhl zpátky a zasunul jej k pravé tyčce. V čase 44:27 se prosadili také Norové. V početní výhodě Trettenes objel českou klec a nahrál čekajícímu Ludvigu Hoffovi na protější tyč, jenž doklepl hrací předmět za Vejmelkovy záda.

Norsko se v závěru hry rozhodlo pro hru bez brankáře, Češi ale vybojovali puk. David Pastrňák už mohl zkompletovat hattrick, avšak kotouč ještě přenechal Romanu Červenkovi. Kapitán národního týmu o černou pryž nejprve přišel, nakonec ji vybojoval zpět a zamířil mezi tři tyče. Česká hokejová reprezentace tak po výhře 4:1 získala další trojici bodů, díky čemuž se s deseti body posunula na dělené třetí místo s USA. 

 

Branky a nahrávky: 45. Hoff (Trettenes, Haga) – 7. Pastrňák (Krejčí, Červenka), 23. Vrána (Černoch), 41. Pastrňák (TS), 59. Červenka (Pastrňák, Krejčí).

Česko: Vejmelka (Langhamer) – Kempný, Hronek, Ščotka (A), Kundrátek, Šimek, Sklenička, Jordán – Červenka (C), Krejčí (A), Pastrňák – Blümel, Hertl, Zohorna – Smejkal, Kämpf, Vrána – Flek, Černoch, Stránský – Špaček.

Norsko: Arntzen (Haukeland) – Johannesen, Lilleberg, Krogdahl, Nörstebö, Rokseth, Kasastul, Bull – Rosseli Olsen, M. Olimb (C), K. Olimb (A) – Martinsen, Haga, Röymark – Jakobsson, Trettenes (A), Hoff – Fladeby, Salsten, Henriksen – Rönnild.

Like