O pozici prezidenta Českého svazu ledního hokeje se utká celkem šest kandidátů!

Tomáš Král opouští po čtrnácti letech křeslo šéfa českého hokeje. Jeho nástupce bude znám v sobotu 18.června, kdy bude na konferenci ČSLH zvolen 60 delegáty její nový prezident. V pondělí proběhla uzávěrka přihlášek a ve středu výkonný výbor potvrdil kandidáty a správnost přihlášek. Kandidaturu tedy podali Petr Bříza, Otakar Černý, Alois Hadamczik, Dominik Hašek, Bedřich Ščerban a Jiří Šlégr. Pojďme se spolu podívat na jednotlivé kandidáty.

(foto: ceskyhokej.cz)

Petr Bříza– Bývalý brankář a reprezentant, medailista z MS a také OH. Později manažer Sparty Praha a do roku 2018 zastupitel hlavního města Praha. Od roku 2016 je členem rady IIHF a od roku 2021 místopředseda IIHF.
Otakar Černý– Bývalý obránce a syn někdejšího sportovního novináře Otakara Černého staršího. Po ukončení kariéry byl manažerem kladenského klubu nebo zastupitelem v Kladnu. Byl taktéž manažerem mládežnických reprezentací.
Alois Hadamczik– Bývalý trenér v extralize, v Německu a také v reprezentaci, se kterou získal tři medaile z MS a bronz z olympiády. V současnosti podnikatel a v roce 2014 byl v Kravařích zvolen do obecního zastupitelstva. Hadamczik v rozhovorech zmínil, že chce více pracovat s nižšími soutěžemi nebo o úpravě soutěže dorostu či extraligy.
Dominik Hašek– Bývalý brankář, vítěz z olympiády v Naganu, držitel dvou Stanley Cupů a člen Hokejové síně slávy. Po ukončení kariéry zkoušel podnikat v oblasti sportovního oblečení a nápojů. Kandidaturu podává s jasným cílem. Zlepšení mládežnického hokeje. Má taktéž postoj ke změně juniorských a dorosteneckých soutěží, pro zlepšení konkurenceschopnosti.
Bedřich Ščerban– Bývalý obránce, reprezentant a olympijský medailista. Od roku 2008 jednatel Dukly Jihlava a také předseda hokejového krajského výboru na Vysočině. Jeho cíle jsou uklidnit situaci v českém hokeji a podpora menších klubů.
Jiří Šlégr– Taktéž bývalý obránce, vítěz olympiády v Naganu, člen Triple Gold Clubu a v letech 2010 až 2013 poslanec. Jako hlavní cíle považuje sjednocení českého hokeje a výchovu nové hokejové generace.
Like