Blíží se draft NHL a tohle jsou největší naděje českého a slovenského hokeje!

Vstupní draft NHL se bude letos konat 7. a 8. července v Montrealu a ani letos se neobejdeme bez české a slovenské účasti. Dokonce hráči obou zemí budou pravděpodobně draftování na nejvyšších místech. Pojďme se podrobněji podívat na budoucí hvězdy hokejového světa.

(foto: hlinkagretzkycup.cz)

Juraj Slafkovský – Slovenský útočník hrající za TPS Turku je jeden z kandidátů na první místo ve vstupním draftu. V uplynulé sezoně odehrál v nejvyšší finské lize 31 zápasů a připsal si celkem 10 bodů. Svými výkony uchvátil na poslední olympiádě v Pekingu, kde s národním týmem získal bronzové medaile a stal se MVP turnaje. Patřil taktéž k tahounům Slovenska na mistrovství světa, které si zahrál už podruhé. To první si odbyl v roce 2021 a stal se nejmladším slovenským hráče, který kdy reprezentoval Slovensko na mistrovství.
Šimon Nemec – Další talent slovenského hokeje. Obránce hrající uplynulou sezonu za HK Nitra si připsal za 39 zápasů dohromady 26 bodů. Stejně jako Slafkovský reprezentoval Slovensko na posledních dvou šampionátech a na bronzové olympiádě.
David Jiříček – S vysokou pravděpodobností bude obránce z Plzně nejvýše draftovaným hráčem z České republiky. Poslední sezonu odehrál za Indiány a v extralize si připsal v 29 zápasech 11 bodů. Svými výkony na Českých a Švédských hrách dokázal přesvědčit trenéra národního týmu Kariho Jalonena, že si zaslouží místo v národním týmu i pro šampionát ve Finsku, kde Česko získalo bronzovou medaili.
Jan Špunar – Olomoucký odchovanec patří mezi nejnadějnější evropské brankáře letošního draftu. Opora reprezentace do 18 let byla před nedávnou dobou draftována v CHL Import Draftu týmem Portland Winterhawks.
Filip Mešár – Slovenský centr hrající za HK Poprad je další naděje slovenského hokeje, která může být draftována už v prvním kole. Mešár odehrál letos v nejvyšší slovenské lize 37 zápasů a připsal si 16 bodů. Debutoval taktéž za reprezentaci, ve které odehrál 3 utkání.
Jiří Kulich – Útočník z Kadaně odehrál poslední sezónu za Karlovy Vary. V nejvyšší české lize si v 49 zápasech připsal celkem 14 bodů. Kulich je jeden z nejdůležitějších hráčů reprezentace do 18 let. Na šampionátu si za 6 zápasu připsal 11 bodů.
Adam Sýkora – Slovenský útočník odehrál poslední ročník za HK Nitra, kde v extralize posbíral 17 bodů za 46 utkání. Vysloužil si i místo v reprezentaci na mistrovství světa, kde zaznamenal 3 body.
Tomáš Hamara – Obránce a odchovanec Sparty Praha odehrál poslední ročník ve Finsku za celek Tappara. V juniorské soutěži předváděl senzační výkon, takže si zahrál i v A týmu, kde naskočil do 24 utkání. Na šampionátu do 18 let zaznamenal v 6 zápasech celkem 8 bodů.
David Moravec – Český obránce a jmenovec vítěze z Nagana odehrál uplynulý ročník za Mladou Boleslav. Za dospělé odehrál v základní části 40 utkání a dalších 10 přidal v play off. Taktéž odehrál 2 zápasy na šampionátu do 20 let, který byl později odložen.
Alex Šotek – Slovenský útočník odehrál letošní sezónu hned za dva kluby slovenské extraligy. Do devíti utkání nastoupil za HK Poprad a dalších 32 startů si připsal za Slovan Bratislava.
Lukáš Plos – Litoměřický odchovanec odehrál poslední ročník za Bílé Tygry Liberec. V juniorské lize odehrál 40 utkání, ve kterých si připsal 26 bodů. Byl taktéž reprezentant na šampionátu do 18 let.
Servác Petrovský – Slovenský centr, který hrál v minulosti například za juniorské týmy Ocelářů Třinec, odehrál poslední sezónu v kanadské juniorské lize OHL. V týmu Owen Sound Attack odehrál 65 utkání a připsal si 54 bodů.
Like