Nejvíce prostoru pod platovým stropem mají v Anaheimu a nejmenší v Tampa Bay! Jak jsou na tom ostatní týmy?

Řada týmů si může na trhu volných hráčů vybírat. Další musí prodávat.

(foto: sportaktualne.cz)

Trh s volnými hráči už je nějakou dobu otevřený. Týmy si tedy mohly vybírat své vysněné posily. Přesunout už se stihl například hvězdný Johnny Gaudreau nebo Ondřej Palát. Na nové angažmá pak stále čeká například poslední vítěz Stanley Cupu, Nazem Kadri. Podíváme se tedy, kdo si ještě může dovolit utrácet.

V největších problémech jsou po letošní sezoně určitě blesky z Tampy Bay. Ti vysázeli neuvěřitelné peníze za své elitní hráče a nezbyly jim tak prostředky právě na zmiňovaného Paláta. I tak jsou stále v problémech. Platový strop překračují podle důvěryhodného webu CapFriendly o více než sedm milionů dolarů.

V podobných problémech jsou pak Washington Capitals (překračují o 6,3 milionu), Florida Panthers (o tři miliony), Vancouver Canucks (necelé tři miliony), Toronto Maple Leafs (jeden a půl milionu), Vegas Golden Knights (téměř jeden a půl milionu), Pittsburgh Penguins (půl milionu) a Philadelphia Flyers (sto tisíc). Tyto mančafty se tak budou muset některých hráčů zbavit, aby svému rozpočtu ulevily.

Opačný problém pak mají Kačeři z Anaheimu. Ti mají nedostatek hráčů na aktivní soupisce. To vytváří týmu problémy s platovým minimem. Pod platovým stropem tak mají mezeru 30 milionů dolarů. Arizona Coyotes má pak soupisku plnou, ale také potřebuje na výplatách utratit více peněz. Posilám mohou na platech vyplatit ještě 23 milionů.

Finanční prostor na megaposilu pak má i řada dalších týmů. Začínaje Buffalem Sabers, ti mají volných 19,6 milionu. Peníze může své hvězdě Matthewu Tkachukovi nabídnout i Calgary, které má volných 18,5 milionu. Je k tomu však potřeba i vůle této americké superstar.

Dalšími v pořadí jsou winnipegské Stíhačky (14,5 milionu), Ottawa Senators (11,6 milionu), Dallas Stars (11,5 milionu), New York Islanders (11,2 milionu), Chicago Blackhawks (10,6 milionu) a Detroit Red Wings (10,3 milionu).

Už menší prostor k nákupům má ještě osm týmů začínajících s New Jersey Devils, jejichž dres budou od nové sezony oblékat Vítek Vaněček, a právě Ondřej Palát. Ti mohou utratit ještě 9,6 milionu dolarů.

Opatrně mohou rozhazovat i v Seattelu, Krakeni mohou utratit devět milionů. Výrazně menšími prostředky pak disponují New York Rangers (4,8 milionu), Boston Bruins (4,8 milionu), Minnesota Wild (4,3 milionu), Nashville Predators (4 miliony), Carolina Hurricanes (4 miliony) a poslední vítězové Stanley Cupu Colorado Avalanche s 3,9 miliony.

Posledními týmy na seznamu jsou pak Voráčkův Columbus (2,3 milionu), Los Angeles Kings (2,3 milionu), San Jose Sharks (1,3 milionu), St. Louis Blues (625 tisíc), Montreal Canadiens, kteří na prvním místě draftovali Slováka Juraje Slafkovského (248 tisíc), a Edmonton Oilers, kteří se pod strop vejdou jen tak tak (68 tisíc).

Autor: Petr Vyzner

Like