Koho sledovat na Hlinka Gretzky Cupu? Přehled největších talentů i českých nadějí turnaje.

Hlinka Gretzky Cup je vždy nabitý rychlým, bojovným hokejem, a především velké dávky talentu. Výjimkou nebude ani letošní ročník. Zde je výběr několika jmen nejen pro tento turnaj, ale pravděpodobně i pro příští draft.

(foto: puckpreps.com)

Brayden Yager

První jméno výběru patří sedmnáctiletému útočníkovi nabité kanadské sestavy. Yager nasbíral v minulém ročníku řadu individuálních ocenění a patří k hlavním postavám favoritů turnaje. On sám by mohl patřit k nejproduktivnějším hráčům.

Zach Benson

Další kanadský útočník, Zach Benson, dominuje svým přehledem, kreativitou a rychlostí. Možná úplně nejžhavější kandidát na bodového krále turnaje bude jistě ústřední postavou javorových listů.

Matthew Wood

I přes to, že Wood hraje v nižší soutěži než zatím zmínění spoluhráči, kvality má podobné. Má velký přehled, je chytrý a šikovný. V uplynulé sezoně nasbíral pětaosmdesát bodů a patřil ke špičce ligy. Internetem navíc kolují videa jeho úžasných a sebevědomých branek.

Cam Allen

Posledním zmíněným kanadským hráčem je tentokrát defensivní eso Cam Allen. Je ale také ofensivní podporou. Má přesnou a tvrdou ránu a perfektně bruslí. Řídí navíc přesilovky týmu a chodí i na oslabení.

Aron Kiviharju

Nebude jednoduché bránit očekávatelný nápor Kanady, ale jsou na turnaji jména, která by s listy měla držet krok. Jedním z nich je rozhodně finská opora Kiviharju. Hráč ročníku 2006 je dobrý dopředu i dozadu. V uplynulé sezoně sbíral v dresu juniorky TPS Turku skoro bod na zápas, stejně by mohla vypadat jeho hra i na Hlinka Gretzky Cupu.

Kasper Halttunen

Výrazný hráč postavou i výkony nesmí v žebříčku chybět. Jeden z nejaktivnějších střelců turnaje bude strůjcem finského tlaku. Halttunen má již zkušenosti z „osmnáctkového“ šampionátu z jara.

Otto Stenberg

Další útočník schopný zaplnit internet ukázkovými góly. Je hráčem s velkými dovednostmi a sebevědomím, kterého bude ve švédském týmu potřeba. Sezonu strávil ve švédské soutěži pro juniory, kde jako mladík ukázal své kvality.

Theo Lindstein

Posledním zahraničním jménem, které zmíníme, bude švédský mistr defensivy Theo Lindstein. Tento šikovný bek má za sebou první sezonu v seniorské soutěži, kde hájil barvy Brynäsu.

(foto: hc-kometa.cz)

Eduard Šalé

Jednou z českých hvězd je bez pochyby Eduard Šalé. Možná největší česká naděje na příští draft se na Hlinka Gretzky Cupu již představila. Útočník brněnské Komety se vyhoupl na hranici sto bodů v juniorské soutěži a představil se i mezi muži, konkrétně v deseti zápasech.

Michael Hrabal

Další důležitou roli českého týmu by měl zastávat brankář ze Sparty, Michael Hrabal. Vysoký gólman by mohl být i nejlepším maskovaným mužem turnaje. Své kvality potvrzoval celou sezonu a dají se od něj očekávat spolehlivé výkony.

Jakub Dvořák

Kapitán týmu, liberecký „čahoun“ Jakub Dvořák, bude mít pochopitelně velice důležitou roli. Šikovný obránce bude jistě hodně vytěžovaný a je jen na něm, jak svou roli splní.

Adam Židlický

Posledním hráčem výběru je syn Marka Židlického – Adam. Útočník, který již sbírá zkušenosti za mořem a hraje v útoku se svým nynějším spoluhráčem z reprezentace, výše zmíněným Eduardem Šalém.

Like