Čeští mladíci slaví na odloženém MSJ první vítězství! V dramatickém souboji si poradili se Slovenskem

Ačkoliv začátek utkání nepatřil k těm nejpovedenějším, zvítězili naši junioři proti Slovensku poměrem 5:4. Jak se rodilo toto těsné vítězství? První třetina patřila zaslouženě našim soupeřům. Slováci byli rychlejší a hladovější, po dvou chybách české obrany se vcelku rychle dostali do vedení 2:0. Jako první překonal českého brankáře Jana Bednáře osmnáctiletý Servác Petrovský, kterého o dvě a půl minuty později následoval Matej Kašlík. Neuplynulo tak ani šest minut hry a čeští reprezentanti se potýkali s dvoubrankovým mankem. Ani přesilovka na konci první dvacetiminutovky nepřinesla kontaktní gól, proto čeští junioři odcházeli do šaten v ne zrovna veselé náladě.

O gólovou radost se postaral až ve třiadvacáté minutě Martin Ryšavý, jenž jako první překonal Šimona Latkóczyho a postaral se o snížení. Od té doby se obraz hry změnil. Čeští lvi nastoupili do druhé třetiny s větší vervou a kontaktní branka je správně nabudila k dalším výkonům. Povedenou druhou třetinou potvrdily i góly Michala Guta a Matyáše Šapovaliva, kteří si také připsali první body na turnaji.

V posledním dějství poslal v osmačtyřicáté minutě kapitán českého celku, Jan Myšák, svůj tým do dvoubrankového vedení, když zvyšoval na 4:2. Následovaly však hned čtyři vyloučení českých hráčů, které daly Slovensku naději na snížení. A tak se také stalo. Dva rychlé góly z přesilovek v provedení Rayena Petrovického a podruhé v zápase Mateje Kašlíka znamenaly srovnání stavu a slibovaly dramatický závěr zápasu. Hrdinou dne se nakonec stal český útočník Gabriel Szturc, který předvedl krásné sólo a zavěsil za záda Latkóczyho, díky čemuž nakonec český tým zvítězil 5:4. První a důležité body do tabulky tedy putovaly našim barvám, ve skupině se výběr Radima Rulíka utká ještě s Finskem, Kanadou a Lotyšskem.

 

Autor: Ivana Miklendová

Like