Češi prohráli ve třetím zápase juniorského šampionátu proti favorizované Kanadě!

Čeští junioři měli jako svého třetího soupeře letošního odloženého šampionátu do 20 let Kanadu. Bylo jasné, že Kanada nebude lehký soupeř a o jejich síle svědčil i předchozí duel se Slovenskem, které porazili vysoko 11:1. 

(foto: iihf.com)

Češi od počátku zápasu vytvářeli na soupeře tlak, když nejprve nebezpečnou střelu Jiřího Kulicha zastavil obránce. V páté minutě Jaroslav Chmelař narazil Breenana Othmanna na hrazení a český hráč byl za tento zákrok vyloučen do konce utkání a Kanada hrála pětiminutovou přesilovku. I přesto dokázali Češi o necelou minutu později otevřít skóre, když Jakub Kos přihrál volnému Martinu Ryšavému. Hra ale i přes střelu za brankáře domácích pokračovala a přerušila se až po zákroku Tomáše Suchánka, kdy rozhodčí museli předchozí střelu překontrolovat na videu a Češi vedli 1:0.

 

Díky nadále pokračující kanadské přesilovce musel český tým hrát v obranném pásmu, které úspěšně ubránili a ustáli další nebezpečné šance jako byla například střela Lukase Cormiera, která minula české brankoviště. Další nebezpečnou střelu si vytvořily Javorové listy v sedmnácté minutě, ale Tomáš Suchánek fantastickým zákrokem ubránil branku hostů. Ovšem po následujícím vhazování vystřelil na české brankoviště Jack Thompson a puk se následně od kolene Masona McTavishe odrazil do české brány a bylo srovnáno.

 

Kanadský nátlak i po srovnání pokračoval. Nejprve nedokázal nikdo z domácích dostat puk do sítě, když puk projížděl přes volnou českou svatyni, ale následně Kent Johnson dostal michiganským trikem puk za Tomáše Suchánka a Kanada šla po první třetině do šaten s vedením 2:1.

 

Druhá třetina začalo opět tlakem ze strany domácích, když se snažil Kent Johnson dotlačit do brankoviště puk střelou mezi nohama nebo únikem Ridlyho Greiga. Obě šance dokázal český brankář zlikvidovat. V pětadvacáté minutě byl ale za hrubost na 2 minuty vyloučen Gabriel Szturc a Kanada přesilovou hru dokázala využít, když Ronan Seeley našel volného Ridlyho Greiga před brankovištěm, který zvýšil náskok Kanady na 3:1.

 

Kanada i nadále nepřestala s vyvíjením tlaku na svého soupeře a především na českého gólmana, který dokázal v polovině druhé třetiny několikrát zachránit brankoviště například přečíslením Zacka Ostapchuka a Willa Cuylla. Tomáš Suchánek udržel puk mezi betony. Dále se o zvýšení náskoku pokoušela dvojice William Dufour a Joshuu Roye, přičemž druhá jmenový dokázal puk bruslí trefit pouze do zadního mantinelu.

 

Ve 32. minutě dostalo Česko i přes fantastické výkony brankáře další gól a to tentokrát z úniku Masona McTavishe, který prostrčil puk mezi betony bezmocného Tomáše Suchánka. V závěru třetiny se k šancím dostal i český výběr, ale žádná ze střel nedokázala ohrozit brankáře Dylana Garanda. Do šaten šli celky za stavu 1:4. V závěrečné třetiny pokračovali Češi v nátlaku, který na Javorové listy vytvářeli v předchozí třetině, ale kanadská obrana dokázala všechny příležitosti zneškodnit.

 

Kanada po krušnějším startu závěrečné části zápasu opět začala vyvíjet na české juniory tlak a Tomáš Suchánek měl znova plné ruce práce. Nejprve zneškodnil střelu Connora Bedarda a o pár minut později čelil střele od Ridlyho Greiga, který brankoviště minul.

 

V osmačtyřicáté minutě Kanada zvýšila svůj náskok po nahrávce Kenta Johnsona na volného Tyson Foerstera, který střelou zápěstím prostřelil českého brankáře.

Češi se dočkali v závěru poslední třetiny přesilové hry, protože Ridly Greig dostal 2 minuty za vysokou hůl. Dlouho se drželi v útočném pásmu, ale žádná střela z toho nevzešla. Zbytek utkání se odehrál v klidnějším duchu, kdy si ani jeden tým nedokázal vytvořit výraznější šanci pro změnu skóre a Kanada tedy slaví výhru 5:1

 

Branky a nahrávky: 17. McTavish (Thompson, Seeley), 19. Johnson (Stankoven), 25. Greig (Seeley, Cormier), 32. McTavish (Bedard, Othmann), 48. Foerster (Johnson, Stankoven) – 6. Ryšavý (Kos)

 

 

 

 

 

 

 

Like