Co všechno nás čeká v novém hokejovém ročníku?

Další hokejové sezóny jsou za dveřmi a jako každý rok se máme opět na co těšit. Kromě zápasu NHL v Praze proběhne například i Winter Hockey Games. Čekají nás taky reprezentační turnaje od juniorů až po seniorský šampionát ve Finsku.

(foto: nhl.com)

Nový hokejový ročník zahájí už 1. září Liga mistrů, které se účastní tři české celky. Hned v první zářijový den odehraje své úvodní utkání Mountfield Hradec Králové proti Frölundě. O den později do zápasu vstoupí Sparta Praha proti Aalborgu a Oceláři Třinec proti Belfastu. Za Slovensko se hokejové soutěže zúčastní tým Slovan Bratislava, který začne úvodní utkání proti Tappaře. Základní část skončí v polovině října a o měsíc později začne play-off. Finále se odehraje 18. února 2023.

 

Česká hokejová extraliga vypukne 15. září zápase Brna proti Karlovým Varům. O den později odehrají první kolo zbývající celky. Základní část české nejvyšší soutěže by měla skončit 5. března. V prosinci by se měla odehrát akce Winter Hockey Games, která se měla původně hrát ve Špindlerově Mlýně, ale po dvou změnách termínu se mění i lokace – nově se uskuteční v Praze. O detailech zápasu pod širým nebem se bude nadále informovat.

 

Druhá nejvyšší česká soutěž, která má stejný systém jako ta nejvyšší, začne o den dříve, a to 14. září. Stejně jako extraliga se bude hrát 52 kol a poslední kolo by mělo skončit 1. března 2023. Termíny play-off pro obě soutěže budou oznámeny po ukončení základní části.

 

Slovenská nejvyšší liga začne v pátek 16. září ve stejném složení, jako předchozí ročník a skončí 44. kolem zápasem všech týmů 5. března 2023.

 

Letošní ročník NHL začne 7. října utkáním Global Series v Praze. Mezi sebou se utká celek San Jose Sharks, za který hraje Tomáš Hertl, proti Nashville Predators. V zámoří se první utkání odehraje v nočních hodinách 11. října, proti sobě se postaví Tampa Bay Lightnings a New York Rangers. Zápas v Praze nebude jediné evropské turné ze zámoří, protože 4. a 5. listopadu se odehraje dvojzápas mezi Coloradem Avalanche a Columbusem Blue Jacket. Tradiční novoroční zápas se odehraje 2. ledna 2023 v Bostonu mezi Boston Bruins a Pittsburgh Penguins. Fanoušci se můžou těšit na 3. a 4. února, kdy se na Floridě odehraje All-Star game. O dva týdny později, tedy 18. února, se odehraje Stadium Series mezi týmy Carolina Hurricanes a Washington Capitals. Základní část NHL skončí 13. dubna. Draft NHL nejspíš proběhne ve dnech 28. a 29. června v Nashvillu.

 

Národní tým do 20 let zahájí další šampionát opět v Kanadě, tentokrát ve městech Halifax a Moncton. Mistrovství světa dvacítek se bude hrát od 26. prosince 2022 do 5. ledna 2023. Reprezentaci do 18 let let bude čekat vrchol sezóny od 21. do 30. dubna, kdy se odehraje šampionát ve Švýcarsku. Ženský šampionát skončí až 4. září, ale už je v plánu ten nadcházející. Odehraje se v Kanadě a o lokaci s termínem konáním se dozvíme později.

 

Česká seniorská reprezentace svoji sezónu zahájí finským turnajem Karjala, který se odehraje mezi 10. a 13. listopadem 2023. V polovině prosince je čeká náhrada za Rusko a Channel One Cup v podobě Švýcarska, které bude hostit Švýcarský pohár. Termín turnaje je od 15. do 18. prosince tohoto roku. Od 9. do 12. února 2023 se budou konat Švédské hokejové hry a poslední turnaj před šampionát se odehraje v Česku ve dnech od 2. do 7. května. O místě konání bude rozhodnuto později. Vrchol reprezentační sezóny vypukne 12. května ve Finsku. Finále mistrovství světa se odehraje 28. května.

 

 

 

 

 

 

Like