V úvodní duely přípravy NHL se představilo hned šest českých brankářů!

Včera začala příprava na novou sezónu NHL, což je pro mladé talenty poslední možnost vydobýt si místo v sestavě i pro základní část. Někteří bojují o pozici alespoň ve čtvrté lajně, jiní pokračují v udivování svých trenérů. Pro maskované muže, kteří zažívají v zámoří debut, je to doslova boj o přežití. Buď strávíte zbytek ročníku na farmě anebo vás hlavní kouč posadí na lavičku jako záložního gólmana a budete mít svůj osud ve vlastních rukou. Právě v této situaci se nachází i šestice českých gólmanů, kteří letos zasáhli do přípravných utkání.

(foto: sport.cz)

Skvělým výkonem se blýskl Daniel Vladař, který během svého čtyřicetiminutového vystoupení pokryl 15 střel a nepustil za svá záda jediný puk. I díky tomu vyhrálo Calgary nad Vancouverem 4:0. Flames odehráli s Kosatkami dohromady dva zápasy, v tom druhém zvítězili v prodloužení po brance Michaela Stonea.

Zápas mezi Arizonou a Anaheimem byl přímou konfrontací mezi Karlem Vejmelkou a Lukášem Dostálem. Ze zápasu odešel vítězně druhý jmenovaný, který mezi třemi tyčemi strávil celý zápas, z celkových 26 střel kapituloval pouze dvakrát a připsal si úspěšnost 92,3 procent. Odchovanec Třebíče, který chytá v nejlepší lize světa už druhou sezónu, hájil brankoviště Kojotů po dobu 40 minut, během kterých s úspěšností 83,3 procent pochytal 15 z 18 puků.

Na svůj první večer v novém působišti nebude vzpomínat v dobrém David Rittich. V prvním duelu v dresu Winnipegu čelil výběru nováčků z Edmontonu. Bývalý brankář Nashvillu dostal důvěru na celý zápas, nedokázal ale zabránit porážce svého týmu. Z celkových 26 střel vyslaných na branku Stíhaček inkasoval čtyřikrát a Oilers si v poklidném tempu dokráčeli k výhře 4:0.

Dalším českým maskovaným mužem, který si odbyl první start v týmu NHL, byl Jiří Patera. V čase 29:44 vystřídal v brance Vegas Michaela Hutchinsona, ale nedokázal vzdorovat tlaku úřadujících šampionů z Colorada. Hráči Lavin na něj vyslali 16 střel, přičemž dvě z nich skončily v brance. Hokejista draftovaný v šesté kole v roce 2017 ale dokázal podržet svůj tým až do 54. minuty, do kdy byl stav zápasu nerozhodný 1:1.

Posledním brankářem debutujícím v dresu klubu ze zámoří je Pavel Čajan. Za Modrokabátníky odchytal 31 minut a 5 vteřin a rozhodně se za svůj výkon nemusí stydět. Z celkového počtu 13 střel vyndával puk ze sítě pouze jednou a s úspěšností 92,3 procent dotáhl svůj tým do prodloužení. Tam ale podlehl Tučňákům z Pittsburghu 3:2. Stejné týmy odehrály ještě jeden duel, který opanoval klub z Ohia poměrem 5:1, do něj ale odchovanec Bílých tygrů nezasáhl.

Autor: Jiří Toupal

Like