Česká budoucnost pro draft? Centrální úřad skautingu NHL zveřejnil první seznamy a predikce pro příští draft

Draft je jednou z nejsledovanějších akcí spojenou s nejslavnější ligou světa. I proto se o něm, respektive o jeho adeptech, mluví dlouho dopředu. Již osm měsíců předem zveřejnilo tradičně Oddělení centrálního skautingu NHL své první predikce. V nejlépe hodnocené kategorii se objevila hned dvě česká jména.

(foto: twitter – HlinkaGretzkyCup)

NCSB rozdělila vybrané mladíky do tří výkonnostních skupin. Do nejlepší, tedy tzv. A-Rated zařadila dva české hráče. Kromě očekávaného útočník brněnské Komety, Eduarda Šalého, se v seznamu objevil také bezmála dvoumetrový brankář Michael Hrabal. Šalé je pasován do role bojovníka o nejlepší desítku. V Kometě dokázal za čtrnáct utkání nasbírat šest bodů a získává potřebné zkušenosti po boku Sallinena a Kollára. Navíc se vždy dokáže ukázat i na mezinárodní scéně. To Hrabal se vyhoupl především skvělými výkony na Hlinka Gretzky Cupu. Nyní zkouší štěstí v USHL.
B-Rated skupina má na svém seznamu také dvě česká jména. Jde o talentované obránce Jakuba Dvořáka a Martina Matějíčka. Dvořák hraje v tuto chvíli stabilně extraligu za Bílé Tygry Liberec. Tento vysoký obránce si na ledě sedl se zkušeným Lukášem Dernerem, se kterým tvoří obranný pár. Matějíček střídá Jihlavský A-tým s juniorkou. V ELJ sbírá asistence, ale především potřebný ice time.
Do nejpočetnější C skupiny se vešlo hned devatenáct českých hráčů. Brankáři Adam Dybal a Jan Špunar. Trojice hráčů z Litvínova – Radek Vyhlídal, Jakub Bednařík a Dominik Čech. Také liberecký centr Samuel Fiala a hráči stejného postu Jiří Felcman a Dominik Petr. Obránci – Šimon Bialy, Matteo Kočí, Štěpán Rájek a Marek Ročák. A křídelníci Matyáš Adámek, Lukáš Heš, Petr Pavelec, Jaromír Pérez, Jan Šprynar, Jakub Štancl a Maxim Vehovský.
Hlavními kandidáty na první kolo budou Kanaďané Bedard a Fantilli či Rus Mičkov. Do vybrané společnosti těchto několika jmen by se snad mohl zařadit i Šalé. Mít své jméno v seznamu ještě neznamená býti draftován. Času zbývá ještě hodně a seznamy se budou v průběhu sezony měnit.
Like