Vstup do reprezentační sezony nevyšel podle představ! Česko sestřelil třígólový Petersson

Národní tým má za sebou úvodní utkání sezony. V rámci Karjala Cupu se střetl s obhájcem trofeje – Švédskem. Poměrně dobrý herní projev nebyl podtržen přesnou koncovkou. Soupeř trestal chyby a následně pečlivě bránil. Gólový stav Čechů zachránil až v úvodu poslední třetiny Filip CHLAPÍK.

foto: isport.cz

V úvodu zápasu se proti pravidlům provinil Vojtěch Mozík. Češi však v oslabení nepustili soupeře do žádné větší příležitosti. Ve střední části třetiny se po řadě nepřesností dostal do šance Luboš Horký, avšak netrefil přesně. V závěru periody jsme si vytvořili pár šancí, ale ty obrana soupeře bez problému zvládla. V druhé dvacetiminutovce jsme nejprve měli příležitost přesilové hry. Přesilovkové formace si vytvořily velké množství gólových příležitostí, jenže tomu chyběla přesná koncovka. Navíc se těsně po vypršení trestu dostal vinou špatného střídání do úniku André Petersson a otevřel skóre zápasu. O čtyřicet sekund později překonal Petersson českého brankáře Marka Langhamera podruhé, když ho našel před bránou Lindholm a Petersson trefil kotouč přesně pod horní tyčku. V osmadvacáté minutě bylo utkání značně pozdrženo, kvůli uvolněné části ledu u mantinelu. Hráči se po deseti minutách čekání odebrali do kabin. Několikrát se sešli vedoucí i kapitáni obou mužstev s rozhodčími a mluvilo se i o předčasném ukončení duelu. Nakonec se však po čtyřiceti minutách rozhodlo, že místo je již dostatečně bezpečné a klání mohlo za stavu 2:0 pro soupeře pokračovat. Po chvíli mohlo být ještě hůře. Po faulu Petra Holíka hráli hosté přesilovku, avšak pevná obrana s brankářem ustála nápor soupeře. Ke konci druhé části jsme zase byli v početní výhodě my, jenže ani jedna z mnoha možností gólem neskončila. Třetí třetinu jsme začali výborně. Již po čtyřiatřiceti sekundách bylo sníženo, když si Michael Špaček vyměnil kotouč s Radanem Lencem, a poté přesně našel Filipa Chlapíka – stav 1:2. Soupeř na sebe ale nenechal dlouho čekat a bylo to opět o dvě branky. Alsing vybojoval v rohu puk, nahrál Lindholmovi a ten přeložil opět Peterssonovi. Ten tak završil hattrick a dal na 1:3. Poté utkání rozkouskovala řada faulů, jenže český tým jej nevyužil. Až dvanáct minut před koncem poslal v přesilovce kotouč na bránu Olle Alsing, a ten skončil za zády Langhamera – 1:4. V závěru souboje už hokejisté Tre Kronor kontrolovali vývoj a uhájili vítězství 4:1. Českému týmu se tak vstup do nové reprezentační sezony nepovedl.
Branky a nahrávky: 41‘ Chlapík (Špaček, Lenc) – 27‘ 06‘‘ Petersson (Sellgren), 27‘ 46‘‘ Petersson (Lindholm, Alsing), 42‘ Petersson (Lindholm, Alsing), 49‘ Alsing (Johansson)
Like